14 Mart 2016

SKL Hareketi’nden Fadıl Akgündüz’e isim önerileri

ile izdiham

Fadıl Akgündüz yirmi yıldır ülke gündeminden düşmeyen biri. Ne olduğuna biz de tam karar veremedik ama sanki biraz afacan birine benziyor kerata. Zaman zaman ortaya çıkıyor, zengin olup ortadan kayboluyor. Necip halkımız ise bütün samimiyetiyle nakitini kendisine vermekten asla çekinmiyor. Keşke Fadıl Akgündüz biz olabilseydik.

Son olarak dünyadaki her mazluma aşırı üzülen Türk halkı çok fazla çalışarak kazandığı paralarla Maldivler’de otel işine girmişti. San ki 7 ortak olup kurbanlığa girer gibi.

Bayrampaşa’da 500 yıldızlı otel bile yaptırıyor Fadıl Akgündüz. Elinde biraz imkanı olsa 734 yıldızlı otel bile yaptırabilir. Biz kendisinde o cevheri görüyoruz. Necip milletimizde de o ortak olma bilincini.

Sorun çıktı maalesef. Maldivler’de sorun çıktı, 170 milyon dolarlık bir kayıp paradan söz ediliyor. Olsun, elbette o paralar bir gün yeniden toplanır ve ayağa kalkabiliriz. Ebu Eyüp El Ensari adlı ismi ise koyunca yadırgadık doğrusu. Bu kadar yukarılara konan bir hedefin sıkıntısı şu: İnsanlar bu durumlarda bir ileriki yatırımın adını merak ediyor. SKL Hareketi de kendisine ücretsiz olarak bu hizmeti verecek. İsim hizmeti.

Recep Tayyip Erdoğan Uzay Mekiği Üretim Merkezi: Recep Tayyip Erdoğan iktidarda olduğu için adına ne yapılırsa o kadar rağbet görecektir. Eğer bu isimle bir uzay araştırmaları merkezi kurarsa herkes ona bağışta bulunur ve yüzde ellilik insan bölümü kendisine sonuna kadar destek verir. Özellikle ihale konusunda uzman olan Türkler bu tip merkezlere değil parasını canını bile bağışlayacaktır. Hiç durmadan, acele ederek bir uzay üssünü ülkemize kazandırmalıdır. Hizmet ondan, para çok kıymetli iş adamlarından.

Fethullah Gülen English Learning Center: Türkiye’de bir türlü çözüm bulunamayan dil sorununu bu merkezde çözebilir. Eğitime aşırı düşkün olan Fethullah Gülen cemaati ise oluk oluk nakit aktarabilirler. 3 ayda anadili gibi İngilizce öğreteceğinin garantisini verip, Center’a geleceklere Ipad de hediye ederse çok fazla insan akın edebilir. 3 ay sonunda katılan kursiyerleri Kamboçya, Vietnam gibi uzak ülkere gezme garantisi verirse hem dil öğretimine, hem turizme çok faydalı olur. Biz kendisine inanıyoruz.

Aziz Yıldırım Genetik Araştırmalar ve Maradona Tadında Eşsiz Futbolcu Yetiştirme İşi: Genetik araştırma olmadan eşsiz futbolcular yetiştirilemeyeceğinden hem genetik araştırmalar yapacak, hem de Maradona tadında futbolcu yetiştirecek bir merkez düşünün. Milyarlarca dolarlık futbol sektörüne böylece hıphızlı bir adım atabilir ve Barselona ve Real Madrit’e sınırsız sayıda futbolcu satabilir. Aziz Yıldırım ismi ise tüm Fenerbahçelileri orada toplayabilir. Yıllık kazanç en az 1 milyar dolar olur ki süper olur.

Atatürkçü, Düşünmeyen ve Oturanlar Hotel House: Emeklilerin maaşı burada şirkete büyük katkıda bulunacaktır. Her emeklinin maaşından 600 TL kesildiğinde ortaya büyük meblağlar çıkıyor. Bir nevi mutluluk merkezleri görevini de üstlenecek olan Hotel House’ta herkese bedava limonata verilerek müşteri kazanılacaktır. Hiç düşünmeden, sabahtan akşama kadar mutluluk garantisi verilecek Hotel’in iki bölüme ayrılmasında fayda var. Birinci kısımdakilere Sözcü, Bugün, Zaman, Taraf gibi gazeteler, ikinci kısımdakilere ise Yeni Akit, Yeni Şafak, Takvim ücretsiz olarak verilecektir.

Bediüzzaman Said Nursi Yerli Coca Cola Tesisleri: Türk ve İslam alemini Coca Cola’dan kurtaracak biri varsa biz onun Fadıl Akgündüz olacağına inanıyoruz. Bu tesis içimizdeki yılların intikamını alacaktır mutlaka. Cola bu ülkeye kesinlikle gerekli. İsminin Bediüzzaman olması ise onu sevenlerce büyük itibar göreceğine işaret değil mi sizce de?

Mevlana Hazretleri Tank, Tüfek, Kalaşnikof, Patriot Füzesi Sanayi Hamlesi A.Ş. : Maksadımızı aştığımız falan yok bu ismi vererek. Çünkü Mevlana isminin ne kadar çok para kazandırdığı yazarlardan belli olmakta. Ticarette önemli olan kazanmaktır. Her yol mübah olabilir. İsmi kullanırken izin alması zor lakin belli de olmaz. Üstelik ülke barışına, iyiliğine, güzelliğine, kişisel insanlık gelişimine katkıda bulunması içten bile değil. CEO olarak Elif Şafak ve Sinan Yağmur’u düşünebiliriz.

Hazret-i Ömer Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.: Önerdiğimiz sektörler arasında en küçük parayı buradan kazanabilir. Fakat adalet üzerine bol bol siyasetçilere, belediye başkanlarına, valilere kitap yazdırabilirse, onlar da şehrin çalışanlarına mecburi kılarsa süper maddi güç elde edecektir. Tövbe ya Rabbi. Allah’ım bizi affet. Utanıyoruz ama anlamıyorlar.

Bişr-i Hafi İnternet Pazarlama ve Reklam Hizmetleri: İnternetin günümüzdeki artan önemi ve hâkimiyeti firmaların halkın gözünde ki yerlerini korumalarını ve yükseltmelerini gerektiriyor. İnternet pazarlama ve reklam ajansları bütün bu görevleri işletme sahipleri adına yerine getiriyor ve bu sayede firmalarda pazarlama görevleriyle uğraşmak yerine müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanabiliyorlar. Uzmanların çoğu internet pazarlama ve reklam ajanslarının daha da büyümesini bekliyor. İsim de güzel. Tamamdır bu iş.

Ümmü Varaka Yazılım Üreticiliği: Bir pazar araştırma şirketinr göre, esnek uygulamalara olan talep artışı nedeniyle yazılımlara harcanan paranın önümüzdeki yıllarda yüzde 30 oranında artması bekleniyor. Yazılım üreticiliği pazarının da yüzde 35 oranında genişleyeceği tahmin ediliyor. Yazılımcıya bizce gerek yok. Fadıl Bey zaten yazılım konusunda uzmanlığı internetten videoları izleyerek öğrenebilir. Personel masrafı da sıfırlanır. Araplardan oldukça talep gelebilir bu isimle çıkarsa.

Nokta:

Aslında biz ne diyeceğimizi bilecemiyoruz. Neden böyle oluyor bizim de bir fikrimiz yok.

SKL Hareketi

Ya Bizim Efkarımız Ne Olacak

İZDİHAM