Şahsiyet Dergisinin 4. Sayısı Çıktı

“Söyleyecek Sözümüz Var!” sloganıyla 2019 yılının Ocak ayında yayım hayatına başlayan Şahsiyet dergisi edebiyat, felsefe ve çeşitli kültür yazıları ile ilk günkü duruşunu bozmadan yoluna devam ediyor.

3 aylık bir kültür yayını olan Şahsiyet, her ay dikkat çeken temalarıyla okur için yeni kapılar aralıyor. 4. sayısı Mutsuzluk ile şimdilerde raflardaki yerini alırken, dopdolu içeriğiyle yine okuyanları tatmin edecek. Ayhan Koç’un Ömür, isimli öyküsü dergide okuru selamlarken, Ayça Erkol’un Saudade, isimli yazısı sizi farklı dünyalara götürecek. Felsefi metinleriyle Atakan Yorulmaz ve Hamza Celâleddin mutsuzluğu sorgularken şiir, makale ve öykülerle dolu bir sayı okuyacaksınız.

Bunların yanında; Ebru Nisa Gürbüz, Selcan Kırnal, Tunç Kurt, Gamze Güller, Çilem Dilber, Lavinya Öz, Aytaç Ars, Gökçe Balıkel, Zeliha Sönmez, Tan Doğan, Mert Öztürk, Emre Ocaklı, Muhammed Yakupi, Simge Armutçu, Rıza İzzet Aygüner, Hüseyin Opruklu, Medine Tek, Neşe Tekin ve Özlem Y. Uçak, diğer okuyacağınız yazarlar arasında.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın