Sulhi Ceylan’ın İkinci Şiir Kitabı Renklerden Ayrılık Çıktı

İlk edebi çalışmalarına İzdiham’da başlayan ve daha sonra Yedi İklim, Mostar, edebifikir.com gibi alanlarda devam eden Sulhi Ceylan’ın ikinci şiir kitabı Renklerden Ayrılık, İzdiham Yayınları’ndan yayınlandı.

İlk şiir kitabı Çıplaklık Giyinir Hakikat’in ardında yaklaşık dört yılda yazdığı şiirlerden oluşan Renklerden Ayrılık canlı bir şiir kitabı.

1979 doğumlu şairin kitabı üç bölümden oluşuyor. Şayet Yaşıyorsam, Bu Eski Bir Hikayedir, Kırk Yaşıma Hazırlık adlı her bölüm adıyla müsemma.

İlk bölümde “hayatımı karartma hakkını kullanıyorum” diyen Sulhi Ceylan ikinci bölümde ise “sen yaşadıkça tuhaflaşan sabahlara uyandım” diyor.

Son bölümde ise “her gün azar azar intihar eden takvimleri bağrıma basayım” derken kırk yaşına gönderme yapıyor.

İzdiham’dan çıkan Renklerden Ayrılık seksen sayfadan oluşuyor.

Kitap siparişleri için tıklayın.

İZDİHAM

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın