Ne Olacak Bu Ödüllerin Hali?

Türkiye’de edebiyat alanında devamlı bir ödül veriliyor. Yaklaşık 100’e yakın ödül var. Jüri de hazır zaten. Az önce facebookta sol görüşlü edebiyatçıların birbirini aşırı övdüğü Kemal Özer Şiir Ödülü haberini görünce bunları yazıyoruz.

Herkes kendi yandaşına, tarafına, görüşüne yakın olanına ödül veriyor. İnsanları edebiyattan nefret ettirdiniz.

Size bir önerimiz var.

Bütün ödüller iptal edilsin ve artık kimse bir başkasına ödül vermesin. Nasılsa bu ödüller koca bir yalan. Tipik bir dolandırıcılık halini aldı bu ödül meselesi.

5 kişi toplanalım çift kale maç yapalımdan hiçbir farkı yok.

Bırakın okuyanlar okusun ve ödülünü okuyan versin. Size ne oluyor? Birilerini parlatmak için devamlı bir seçmeler, seçkiler.

Zaten dergilerde kitap değerlendirmeleri yapılıyor, kitap ekleri de var.

O zaman nedir bu ödül verme anksiyetesi?

Gerçi 50 kez yazdık ama biliyoruz ki bitmeyecek. Biz de demekten bitmeyeceğiz.

İZDİHAM

İzdiham'ın 47. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük bir heyecanla beklediğimiz yeni sayıda ”Yaşar Ercan, Gündüz Vassaf, Gökhan Özcan, Yankı Yazgan, Ali Ayçil, Elif Aşiran, Dilek Kartal, Bülent Parlak, Turan Karataş, Seda Nur Bilici, Ahmet Aslan, Sulhi Ceylan, Sümeyye Dursun, Rümeysa Kocaman, Abdullah Harmancı, Hüseyin Hakan, Cüneyt Gönen, Yasin Kara, Ahmet Enis Gürcan, Akın Akaoy, Onur Bayrak, Bekir Şamil Potur, Enes Aras, Mustafa Toprak, Faruk Sarıkavak, Tuğba Karademir, Halil Ecer, Vedat Milör” gibi isimlerin metinlerine yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın