Ne Olacak Bu Ödüllerin Hali?

Türkiye’de edebiyat alanında devamlı bir ödül veriliyor. Yaklaşık 100’e yakın ödül var. Jüri de hazır zaten. Az önce facebookta sol görüşlü edebiyatçıların birbirini aşırı övdüğü Kemal Özer Şiir Ödülü haberini görünce bunları yazıyoruz.

Herkes kendi yandaşına, tarafına, görüşüne yakın olanına ödül veriyor. İnsanları edebiyattan nefret ettirdiniz.

Size bir önerimiz var.

Bütün ödüller iptal edilsin ve artık kimse bir başkasına ödül vermesin. Nasılsa bu ödüller koca bir yalan. Tipik bir dolandırıcılık halini aldı bu ödül meselesi.

5 kişi toplanalım çift kale maç yapalımdan hiçbir farkı yok.

Bırakın okuyanlar okusun ve ödülünü okuyan versin. Size ne oluyor? Birilerini parlatmak için devamlı bir seçmeler, seçkiler.

Zaten dergilerde kitap değerlendirmeleri yapılıyor, kitap ekleri de var.

O zaman nedir bu ödül verme anksiyetesi?

Gerçi 50 kez yazdık ama biliyoruz ki bitmeyecek. Biz de demekten bitmeyeceğiz.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın