Uygar Atasoy, Köz Yanılması

Zeynep Kahraman Füzün, Köz Yanılması, İzdiham Kitap

Şiirleri, öykü seslendirmeleri, dergiler ve gazeteler için yaptığı söyleşilerden tanıdığımız Zeynep Kahraman Füzün’ün ilk öykü kitabı Köz Yanılması, dikkatimizi dağıtabilecek birçok faktörün bulunduğu yeni medya çağında hemen tüketebileceğimiz kısa ve küçürek öykülerden oluşuyor. Çarpıcı sonları ve bu sonlara okuyucuyu adım adım hazırlayan kurguları ile hayatın içinden öyküler sımsıkı sarıyor bizleri. 

Acı, yalnızlık gibi kadim konuları ele aldığı öykülerini gerçekle kurgunun iç içe geçtiği bir zeminde devam ettiriyor ve yazarın oluşturduğu duygusal atmosferin devamında etkileyici final ile son bulduruyor. Öykülerinde göze çarpan en belirgin ortak yön ise okuyucuyu tedirgin etmeyi başarıyor olmaları. 

Kitabımızın ikinci bölümü, günümüz dünyasında teknolojinin de etkisiyle anlatılmak isteneni en az kelime ile anlatma, okuru sonuca en çabuk biçimde götürme çabasının başarılı bir şekilde vücut bulduğuküçürek öykülerden oluşuyor. İkinci bölüm öykülerininsonunda okuyucuyu hayal dünyası ile baş başa bırakarak amacını başarıyla yerine getiriyor.

Uygar Atasoy, Post Öykü

İZDİHAM

Eğer yeni bir şey başlatmak istiyorsanız her şeyi unutmak gerek. İzdiham yepyeni bir heyecan, tasarım, içerik ve estetik ile okurlarının karşısına geçiyor.

Türkiye’de yeni bir dergicilik anlayışının öncüsü olacak bir çalışma ile İzdiham bütün heyecanını ve her şeyi en iyi şekilde yapma düşüncesini bütün sayfalarına taşımış. izdiham dergi 41. sayı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz..

Bir Cevap Yazın