25 Ekim 2018

Sulukule Sanat Akademisi

ile izdiham

İzdiham olarak gidip gördük ve çok beğendik Sulukule Sanat Akademisi’ni. Sulukule’yi bir sanat merkezi haline getirmiş. Hele içinde koşuşan çocukların, gençlerin ellerinde kemanla çaldıkları bizi çok mutlu etti.

Fatih Belediyesi kültür sanat eğitimlerini uzun yıllardır sürdürürken, sulukule bölgesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan mekânların birisi, Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi olarak 2014-2015 eğitim döneminde vatandaşın hizmetine sunuldu.

sulukule sanat akademisi ile ilgili görsel sonucu

Başlangıçta Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi, sadece Fatihlilere hizmet vermeyi hedeflerken, yoğun istek üzerine kapılarını tüm İstanbul’a ve bütün Türkiyeye açarak çalışmalarını bu doğrultuda planlamış.

Fatih ilçesinin gerek tarihi yarımadada oluşu, gerekse çok kültürlü yapısı nedeni ile sanat eğitimlerinin ne derece olduğu bilinen bir gerçektir. Müzik eğitimi başta olmak üzere, resim, tiyatro, gibi alanlarda çok yönlü olarak yapılacak olan sanat eğitimi, bölgenin yapısına uygun olarak kentleşme bilincinin gelişmesine, eğitim düzeyinin artmasına ve beraberinde kültür –sanat turizminin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Yeditepeli şehir üstüne kurulmuş olan Fatih İlçesi yaptığı önemli çalışmalarının yanında Sulukule sanat akademisi ve HOBİO projeleri ile geleceğin “sanat köyü” olma yolunda ilerlemekte.

Ä°lgili resim

Sulukule Sanat Akademisi’nde yetişkinlere ve çocuklara yönelik yaygın(hobi) eğitimleri ve akademik sınıflarda İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nın akademik desteği ile çocuklarımıza yarı zamanlı konservatuar düzeyinde eğitim verilmektedir. Gündelik yaşamın stresinden kurtulmak ve içinde sanat aşkı olanlara yönelik yaygın eğitimlerimizden her vatandaş kontenjan dâhilinde yararlanabilmekte.

İZDİHAM