Sultanbeyli Kitap Fuarı 4. Kez Kapılarını Açıyor

İlke Ajans tarafından organize edilen 4. Sultanbeyli Kitap Fuarı kapılarını açıyor. “Senin İçin Yazdı” sloganıyla kitapseverleri bekleyen fuara, birçok yazar ve yayınevi iştirak ediyor.

160 etkinliğin düzenleneceği fuar, 7 Ekim’e kadar 10.00-20.00 saatleri arasında kadar ziyaretçilere açık olacak.

İlke Ajans Yönetim Kurulu eşbaşkanı Atıf Gönenç, yaptığı açıklamada fuar için tüm çalışmaların bittiğini ve cumartesi günü tüm İstanbul’u fuara beklediklerini dile getirdi.

Onur yazarı Mehmet Genç

Fuarın bu yılki onur yazarı Mehmet Genç olarak belirlendi. Türkiye’nin önde gelen iktisat tarihçilerinden olan ve “Osmanlı İmparatorluğu’nda Devlet ve Ekonomi” isimli kitabı ile birçok ödüle layık görülen Genç, yarın 13.00’te açılış töreninde okurlarla buluşacak.

“Kitapla Gençlerimizi Buluşturuyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli’nin eğitime büyük önem verdiğini vurgulayarak, gençlerin iyi eğitim almasını, iyiye ve güzele yönelmesini amaçladıklarını ifade etti.

Yerel yönetimler olarak bu konuda üzerlerine düşen görevleri yapmaya gayret gösterdiklerini belirten Keskin, düzenledikleri fuarla yazarlarla ve kitapla gençleri buluşturduklarını kaydetti.

Fuara 100 yayınevinin ve 120 yazarın katılacağını aktaran Keskin, tüm kitapseverleri 29 Eylül ve 7 Ekim tarihleri arasında düzenleceke fuara davet etti.

Fuara İzdiham da Yasin Kara, Mustafa Toprak, Enes Malikoğlu, Adam. Maksatsız, İbrahim Varelci, Yunus Meşe, Tuğba Karademir, Atakan Yavuz, Mim Kara ile katılacak ve yazarlarıyla okuyucularını buluşturacak.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın