Ömer Ünal’ın Karanlık Dünya’ya Yolculuk Kitabı Çıktı

Ömer Ünal tarafından kaleme alınan, editörlüğünü Seçkin Sarpkaya’nın üstlendiği ve Haydar Barış Aybakır’ın yayına hazırladığı “Yeşim Taşı Efsanesi” serisinin ilk kitabı “Karanlık Dünya’ya Yolculuk” raflardaki yerini aldı. Okuyan herkesi gizemli bir yolculuğa çıkartan kitap, semboller üzerinden gerekli sosyal iletileri de okuyucusuna oldukça sürükleyici bir dille aktarmayı başarıyor.

Eserinde olağanüstü olaylara yer veren yazar; ortaokul öğrencileri Oğuz, Berk ve Umay üzerinden konu ele alınıyor. En son dostluk ve samimiyetin simgesi Hacı Bektaş-ı Veli’nin emanetçisi olduğu Yeşim Taşı’nın yerini ne yazık ki aksilik sonucu Karanlık Dünya’nın askerleri de öğreniyor.

Atatürk Orman Çiftliği’nde başlayan bu gizemli yolculuk Basat’ın, Hızır’ın, Dede Korkut’un, Tulpar’ın ve Yedi Başlı Ejderhanın da karşılarına çıkmasıyla fantastik olaylar zincirine dönüşüyor.

Tüm bu olay örgüsünün içerisinde özellikle genç okurlar için serpiştirilmiş kimi mesajlar da göze çarpıyor. Doğa, ağaç ve toprak sevgisi kitabın genel yapısı içerisinde incelikle işlenerek okura önemli mesajların iletilmesini sağlıyor.

Türk mitolojisine ait ögelerin, olağanüstü varlıkların ve ritüellerin özellikle genç okurlar için de kaleme alındığını düşünecek olursak kitabın alanında bir ilk olduğunu ifade etmeliyiz. 

Modern söylemlerle süslenen ve mitlerin en kritik isimleriyle renklenen bu eser, 2020 yılına damga vuracak kitaplar arasında yerini alırken siz değerli okuyucuları ile bir an önce tanışmak için de sabırsızlanıyor. 

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın