Nurdal Durmuş’un 10 Kitap Önerisi

Nurdal Durmuş: 1977 Artvin, Şavşat doğumlu. Uluslararası İlişkiler Mezunu. Gönüllü iyilik faaliyetlerinde bulunmak için 33 ülke dolaştı. Gençlik projeleri yazdı ve yürüttü. Aktif olarak gençlik ve gönüllü aktivitelerin içinde yer aldı. Ayrıca toplum ve gençlik alanında sosyolojik incelemeler kaleme aldı, radyo ve televizyon programları yaptı.Ülkelerin, sosyal hayatlarına dair yazdığı kitabı yakında piyasada olacak. İzdiham, Ay Vakti, Temrin, Yolcu, Ayraç, Otuzuncu Harf vb. edebiyat ve kültür dergilerinde yazdı. Ulusal ve yerel TV’lerde, radyo istasyonlarında metin yazarı, editör ve danışman olarak görev yaptı.2005 yılında Hayata Başlık Atamadım isimli günlük denemelerinden oluşan bir kitap yayınladı.İkinci kitabı Hiç Sesler 2015 yılında okurla buluştu.

Savaş Sanatı – Sun Tzu
Satranç – Stefan Zweig
Hayvan Çiftliği / 1984 – George Orwell
Huzur – Ahmet Hamdi Tanpınar
Deliliğe Övgü – Erasmus
Büyük Saat – Turgut Uyar
Gençlerle Başbaşa – Ali Fuat Başgil
Fahrenheit 451 – Ray Bradbury
Yalnızlığın İcadı (1984)- Bülent Parlak
Tatar Çölü – Dino Buzatti
Semerkant / Doğunun Limanları – Amin Maalouf
Genç Wetherin acıları – Goethe
Prens – Machavelli
Veba – Albert Camus

Nurdal Durmuş
İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın