Miftah Dergisi Çıktı

Dergi ön kapağına milli mücadelenin sembolü Türkiye bayrağını taşımış.

Arka kapakta 28 Şubat karanlığını senelerce hapishanelerde yaşamış ve 15 Temmuz gecesi şehadete yürüyen Halil Kantarcı ve “Düşünsene, şehid olmuşsun. Aleyhine tüm söz ve davranışlar derdest, ihtirasların buhar, bütün kaygıların duman, her şey bir anda tamam olmuş.” sözüne yer vermiş.

Her sayıdaki poster hediyesinde ise hain general Semih Terzi’yi alnından vuran kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in kabri yer alıyor. Kabrin yanında Gökhan Ergür’ün İtibar Dergisinin 60. sayısından yayımlanan Şehit Ömer Halisdemir’e şiirinin ilk iki kısmı bulunuyor.

Ayşe Hümeyra Otalı, M. Said Çimen, Nebile Nur Büyükokuroğlu ve Sevdenur Karahan şiirleriyle; Ali Pusati, Bilal Gündoğdu, Büşra Nur Turan, Kerem Gümüş, M. Es’ad İşlek, M. Yusuf Altun, Mehmet Ali Yafez, Sevdenur Karahan, Sümeyra Durak ve Zeynep Nur Aydın yazılarıyla dergide yer alıyorlar.

Derginin öne çıkan eserleri:

Dergi Derda Şanalmış’ın “Edep Ya Hu” hattıyla başlıyor.

Ali Pusati 15 Temmuz gecesi önemi birkez daha anlaşılan iletişim sistemlerini konu edinmiş.

Bilal Gündoğdu yaşadıklarını tarihe not düşmüş ve torunlarına bir hatıra yazısı bırakmış: Torunlarıma Mektup

Büşra Nur Turan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in mertliğini renkli kişiliğini şehidimizin tanıdıklarının hatıraylarıyla beraber anlatmış.

Kerem Gümüş Bayram Otaklı’nın hepimizden izler taşıyan hikâyesini anlatmış. Es’ad İşlek darbe girişimi sonrası yapmamız gerekenlere değinmiş. Eksik yönlerimiz ve acil yapmamız gerekenler yazısında.

Mehmet Ali Yafez Türkiye’nin hiçbir plana sığmayan kaderinden bahsetmiş.

Sevdenur Karahan yazısı ve şiiriyle dergide. Yazısında 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatmış.

Sümeyra Durak darbeciler kadar darbecilerin kukla sahiplerini kendine has üslubuyla hatırlatmış.

İZDİHAM

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın