Miftah Dergisi Çıktı

Dergi ön kapağına milli mücadelenin sembolü Türkiye bayrağını taşımış.

Arka kapakta 28 Şubat karanlığını senelerce hapishanelerde yaşamış ve 15 Temmuz gecesi şehadete yürüyen Halil Kantarcı ve “Düşünsene, şehid olmuşsun. Aleyhine tüm söz ve davranışlar derdest, ihtirasların buhar, bütün kaygıların duman, her şey bir anda tamam olmuş.” sözüne yer vermiş.

Her sayıdaki poster hediyesinde ise hain general Semih Terzi’yi alnından vuran kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in kabri yer alıyor. Kabrin yanında Gökhan Ergür’ün İtibar Dergisinin 60. sayısından yayımlanan Şehit Ömer Halisdemir’e şiirinin ilk iki kısmı bulunuyor.

Ayşe Hümeyra Otalı, M. Said Çimen, Nebile Nur Büyükokuroğlu ve Sevdenur Karahan şiirleriyle; Ali Pusati, Bilal Gündoğdu, Büşra Nur Turan, Kerem Gümüş, M. Es’ad İşlek, M. Yusuf Altun, Mehmet Ali Yafez, Sevdenur Karahan, Sümeyra Durak ve Zeynep Nur Aydın yazılarıyla dergide yer alıyorlar.

Derginin öne çıkan eserleri:

Dergi Derda Şanalmış’ın “Edep Ya Hu” hattıyla başlıyor.

Ali Pusati 15 Temmuz gecesi önemi birkez daha anlaşılan iletişim sistemlerini konu edinmiş.

Bilal Gündoğdu yaşadıklarını tarihe not düşmüş ve torunlarına bir hatıra yazısı bırakmış: Torunlarıma Mektup

Büşra Nur Turan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in mertliğini renkli kişiliğini şehidimizin tanıdıklarının hatıraylarıyla beraber anlatmış.

Kerem Gümüş Bayram Otaklı’nın hepimizden izler taşıyan hikâyesini anlatmış. Es’ad İşlek darbe girişimi sonrası yapmamız gerekenlere değinmiş. Eksik yönlerimiz ve acil yapmamız gerekenler yazısında.

Mehmet Ali Yafez Türkiye’nin hiçbir plana sığmayan kaderinden bahsetmiş.

Sevdenur Karahan yazısı ve şiiriyle dergide. Yazısında 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatmış.

Sümeyra Durak darbeciler kadar darbecilerin kukla sahiplerini kendine has üslubuyla hatırlatmış.

İZDİHAM

Eğer yeni bir şey başlatmak istiyorsanız her şeyi unutmak gerek. İzdiham yepyeni bir heyecan, tasarım, içerik ve estetik ile okurlarının karşısına geçiyor.

Türkiye’de yeni bir dergicilik anlayışının öncüsü olacak bir çalışma ile İzdiham bütün heyecanını ve her şeyi en iyi şekilde yapma düşüncesini bütün sayfalarına taşımış. izdiham dergi 41. sayı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz..

Bir Cevap Yazın