Mehmet Harmancı, Biz de Ali’yi Severiz Hem de Nasıl!

 

Yemen ellerinden beri gelirken

Turnalar Ali’yi görmediniz mi
(Türkü)

-Abi baksana telefona!
-Niye?
-Çalıyor işte!
-İyi de kırk yıldır çalar hiç bakmadım ki!
-Niye bağlattın o zaman?
-Hz. Ali ararsa diye…
-Eee, Hz. Ali arıyorsa hadi? Niye Açmıyorsun?
-Kafan iyi mi senin! Hz. Ali telefon açar mı yahu? Cahil zamanımızda öyle sanmıştık. Telefon bağlatmıştık.
-Öyleyse kapattır hattı, hepimiz kurtulalım…
-Ali’nin hürmetine açtırılanı kimin haddine kapattırmak! Hem onun her çalışında ben, Hz. Ali’nin Haybeer kapısını omuzladığında kapının tokmağının çıkardığı şıngırtıyı duyuyorum!

Muhtemel Menkıbeler
Hece Yayınları/ Haziran 2011
İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın