Kargış Şiir Dergisi’nin 1. Sayısı Çıktı

Şiirleriyle; İlker Şaguj, Liman Mehmetcihat, Fatih Mutlu, Mikâil Söylemez, Süleyman Sabri Genç, Enes Malikoğlu, Usame Söylemez, Bilal Güngör, Muhammet Özmen, Sümeyye Karadağ, Devran Aramgah, Cevher Kara, Ümit Erdem ve Bilal Söylemez bu ilk sayıda yer alan isimler.

Mikâil Söylemez 2000-2010 şiiri etrafında “2000’lerde Süresiz Deney ve Bütüncül Deformasyon veya Deneysel Şiir Nereye Vardı?” başlığı altında bir soruşturma hazırladı. Erhan Altan, Murat Üstübal, Ömer Şişman, Liman Mehmetcihat, İlker Şaguj ve Murat Çelik soruşturmaya katılan isimler.

Bu sayıda, poetika-eleştiri kısmında “Yaklaşma Çabası/Yenilikçi Şiirde Sanat Kaygısı” ve “Hücre Bölünmesi/ Deneysel Şiirde Öznenin Çeşitliliği” başlıklı iki de yazı yer alıyor.

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın