İzdiham’ın 41. Sayısı Çıktı: Ayrılık, Elmayla Başladı

TÜRKİYE’NİN SESLERİ İZDİHAM’DA
İZDİHAM YENİ YÜZÜ ve YENİ SAYISIYLA YAYINDA

Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi İzdiham’ın 41. Sayısı çıktı. İlk sayısından itibaren Türkiye’nin tüm seslerini sayfalarına taşıma titizliği ve enerjisiyle öne çıkan İzdiham, yepyeni bir tasarımla okura sürpriz yapmaya devam ediyor. Ses getiren kapak tasarımları, etkileyici yazı ve şiirlerle dikkat çeken popüler edebiyat dergisi İzdiham, Eylül-Ekim sayısında “AYRILIK ELMAYLA BAŞLADI” sözü ile yeni bir döneme “Merhaba” diyor. Yeni sayı, Perulu şair Cesar Vallejo’nun “Umuttan Söz Etmek İstiyorum” başlıklı umut dolu yazısı ile açılıyor.

İzdiham bu sayıda da yeni şiir, öykü ve deneme yazılarıyla okurla buluşuyor.

Bülent Parlak, Emine Şimşek, Mehmet Narlı, Zeki Ovaris bu sayının şairleri. Zeki Ovaris, dünyanın en eski mülteci kamplarından birinden, Arakan’dan ses veriyor.

Yazılarıyla Gökhan Özcan, Turan Karataş, Güray Süngü, Abdullah Harmancı, Dilek Kartal, Halil İbrahim Kuruçay, Adem Maksatsız, Meltem Gülname Kaynar, Seda Nur Bilici, Hüseyin Hakan, Yasin Kara, Yağız Yılmaz, Ömer Çakıroğlu, Rümeysa Çiftçibaşı, Atakan Yavuz, Özer Turan, İbrahim Varelci, Meryem Ermeydanı, Tuğba Karademir, Esra Tarakçı, Faruk Sarıkavak, Muhammed Güleroğlu, Seyfullah Akkuzu, Çağatay Hakan Gürkan, Berat Karataş, Esra Okutan ilgi çekici yazılarıyla bu sayıya katkıda bulunan isimler.

Sadık Hidayet’in önemli romanı ‘Diri Gömülen’den kısa ama etkili bir parçaya da yer verilen yeni sayıda Gonçarov’un ünlü roman kahramanı Oblomov’un psikolojik tahlili de öne çıkıyor. Dergide ayrıca Turan Karataş’ın edebiyat anıları, Türk tiyatrosu için bir milat sayılan Afife Jale, kafeste sergilenen ilk insan Oto Benga, Güney Afrika edebiyatı hakkında dikkat çekici bölümlerin yanında gençlerle hayata dair konuşmalar, sinema ve müzik yazıları da yer alıyor.

İZDİHAM

İnternet üzerinden sipariş için: TIKLAYIN.

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın