10 Nisan 2017

İzdiham’ın 28. Sayısı, Kavuşamayanları Kavuşturmamaya Devam Ediyor

ile izdiham

İzdiham, birbirinden farklı kuşak yazarları ve eserlerini okuyucularla  buluşturmak için 28. Sayısıyla çıktı. İzdiham 28. sayısında kapak tasarımına getirdiği farklı solukla edebiyat camiasının ezberlerini bozmaya devam ediyor.

Uzun süre konuşulacak olan kapakta, kara tahtaya yazılan  “Sayın Ulaştırma Bakanımız Kavuşamıyoruz” cümlesi dikkati çekiyor. Klasik dergicilikte görmeye alışık olduğunuzun aksine resim veya illüstrasyon çalışması yerine kıvrak zeka ürünü bir slogan tercih edilmiş ve kavuşamayanların adları kara tahtada yerini almış.

Türkiye’de dergiciliğin şahlanması üzerine kaliteli eserlerin okurlarla buluşmasına mütevazi katkıları olan İzdiham, 28. sayısıyla bir kez daha çok konuşuldu. Dergiye  Türkiye’deki bütün D&R, Migros, Karfur ve gazete bayilerinin yanı sıra Yay-Sat noktalarından ulaşılabilecek.

İzdiham’ın 28 sayısında Mustafa Kutlu, Nöbetçi Aşık adlı hikayesiyle  Gökhan Özcan ise Hep Hatırla, Unutmaya Kıyamadığın Şeyi yazısıyla yer alıyor. Yine yazılarıyla Ali Ayçil, Atakan Yavuz, Eda Tezcan, Dilek Kartal, İbrahim Varelci, Bekir Şamil Potur, Güray Süngü, Berkan Ürgen, Alper Çeker, Mücahit Gündoğdu, Özer Turan, Hatice Çay, Mustafa Toprak, Yağız Gönüler, Yunus Meşe, Köksal Özyürek, Yasin Kara, Hakan Göksel, Çağatay Hakan Gürkan, Oğuzhan Bükçüoğlu, Sema Evin, Turgay Bakırtaş, Rıfat Eroğlu, Hakkı Özdemir, Hacire Büküm Yılmaz dergide yer alan isimlerden. 

İzdiham 28’de Bitince Yine Bitmeyen adlı şiiriyle Bülent Parlak’ın yanısıra, Mehmet Narlı, Emine Şimşek, Elif Nuray, Bilge Çipe, Sedef Erik de şiirleriyle yer alıyor.

İzdiham Dergisi’nde bir gelenek haline gelen Maarif Takvimi ilk sayfada okuyucuyu karşılıyor. Sinema yazısı ile  Sibel Atagün, Ülke Edebiyatı araştırmalarıyla Feyza Özcan, kahramanların psikolojik analiziyle Seda Nur Bilici İzdiham Dergisi için klasikleşen özel bölümleri hazırlamaya devam ediyor. 

İki ayda bir yayımlanan İzdiham’ın Nisan – Mayıs 2017 sayısının arka kapağı şair Bülent Parlak’ın “ben tek başımaydım, onlar ise yalnızdı” dizesiyle kapanıyor. Kıyametin kopma ihtimaline karlı abonelik faaliyetleri olmayan İzdiham Dergisi birbirinden iyi şiirler, öyküler, araştırma ve inceleme yazıları ile okurları bekliyor.

İZDİHAM