22 Aralık 2016

Eylül Dergisi Yeniden Aramıza Katıldı, 10 yıl Sonra

ile izdiham

Konya’nın yakın dönemdeki en önemli edebiyat ve sanat dergilerinden “Eylül”, 10 yıllık aradan sonra yeni sayısıyla okurlarıyla buluştu

Eylül dergisi, yayın hayatına 1997’de başlayıp 10’uncu sayısından sonra yeniden sanat ve edebiyat tutkunlarıyla buluştu.

Selçuklu Payitahtı Konya’nın sanat ve edebiyat hayatına yeni bir soluk getiren derginin, Konya’nın yanı sıra diğer illere de ulaşacağı ve 3 ayda bir çıkacağı bildirildi.

1997’de yayın hayatına başladıktan sonra 10. sayısına ulaşan Eylül’ün 11. sayısı, yine yaklaşık 10 yıl aradan sonra sahibi ve Yazı işleri Müdürlüğünü üstlenen gazeteci, edebiyatçı, fotoğrafçı Ahmet Aka’nın gayretleriyle okuyucuyla buluştu.

Ahmet Aka, yaptığı açıklama, Eylül’ü bundan böyle her 3 ayda bir sektirmeden çıkarmayı amaçladıklarını belirterek, “Dergimizin son sayısı hem bizi hem sanat insanlarını hem de öykü, yazı ve şiir tutkunu okuyucularımızı sevindirdi. Bu dergiyi çıkarmaktaki amacımız sadece Konya kültür ve sanatına değil ülke sanatına da yerelden katkı sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Konya’nın yazarları “Eylül”de buluştu

64 sayfadan oluşan dergide, Konya’nın tanınmış simalarından Zülfiye Acar Şentürk, Zülal Betül Erbay, Zeki Oğuz, Şener İşleyen, S. Mücahit İyiyolbulan, Salih Gürbüz, Sait Edip Akdağ, Nurettin Özel, Muammer Ulutürk, Melih Malkondu, M. Ali Köseoğlu, İbrahim Peynirci, Halil Kurbetoğlu, Gazanfer Paşayev, Galip Marlalı, Esma Abay, Ebuzer Dursun, Cemalettin Karahan, Bülent Sönmez, Bekir Cevizci, Ayşe Yılmaz, Ayşe Büşra Erkeç, Ahmet Tarhan, Ahmet Nurullah Güler, A. Kağan Karabulut, A. Faruk Bildirici ve Adil Avaz gibi isimler bulunuyor.

Derginin son sayısında yüreklere dokunan şiirler, denemeler, öyküler ve fotoğraflar yer alıyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: yenimeram.com

İZDİHAM