Bûtimar, 8. Sayısıyla Yeniden Okurlarla Buluşuyor!

Bu sayının hikâyecileri: Fatih Alibaz, Emine Altınkaynak Kazan, Mustafa Uçurum, Mikail Çelik, Mustafa Söğüt, Burak Ak, Fatih Mutlu, Seçil Çırıkka.

Aynı zamanda Zeynep Özel, öykücü Zoya Pirzâd’tan yaptığı çeviriyle bizlerle.

Deneme türünde Meliha Kübra Samast,

İnceleme bölümüne Hatice Algın Hatipoğlu, Dilanur Demir ve Necdet Ömer Özer katkıda bulunuyor.

Söyleşi, Naime Erkovan’la Şeyma Subaşı tarafından yapılıyor.

Okuma Parçası, Osman Cihangir’in “Lego Adamı” adlı öyküsünden hareketle kurulurken,

Şiirlerin Hikâyesi’nde Hatice Çay, “Bir  Tebessüm Gibi Dağılıyor Yüzün” adlı şiirinden bahsediyor.

Şiir bölümünde; Mubin Burak Çelik, Muhammed Korkmaz, Ertuğrul Aydın, Bülend Tokgöz, Blaje Koneski, Müştehir Karakaya, Mehmet Akif Baltacı, Ayşe Sonuvargil, Oğuz Karasu, Zeki Altın, Özcan Ünlü, Muharrem Turgut, Muhammed  Yakupi, Tuğba Çelikkaya Şeker, Eda Yılmaz  yer alıyor.

Fragman’da bu sayı İz Yayınları’ndan çıkan Serçelerin Ölümü adlı eserden bir bölüm paylaşıldı. Kitabın yazarı: Kadir Daniş.

Yedinci Sanat’ta İrem Ahıskalı Frantz filminden bahsediyor. 

Elif Sönmezışık, Veda Edenler’de Fuat Sezgin’i mercek altına aldı.

Yeni Kitaplar’da Betül Ünlü, M. Fatih Andı’nın Akrebi Kuyruğundan Tutmak eserine, Vildan  Yüce, M. Fatih Kutlubay’ın Misak’ın Aynaları adlı eserine değiniyor.

İletişim: butimardergi@gmail.com

İZDİHAM

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın