11 Şubat 2017

Ayasofya’nın 16. Sayısı Çıktı!

ile izdiham

Ayasofya’nın Şubat-Mart 2017 sayısı üç söyleşiyle ve yine dolu dolu bir içerikle çıktı…

Yusuf Bilâl Aydeniz, şair, yazar ve akademisyen Prof. Dr. Kemal Sayar ile edebiyat ve sanat üzerine kıymetli bir söyleşi gerçekleştirmiş.

Melike Şener, Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı(ISRA) Kurucusu Prof. Dr. Abd al-Fattah El-Awaisi ile geçtiğimiz aylarda yapılan sempozyum, vakıf ve Beytülmakdis üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirmiş.

Ayasofya dergisi yerel yönetimlerle eğitim, kültür ve sanat konuşmaya devam ediyor: Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile eğitim, gençlik, kültür, sanat ve spor üzerine yapılmış önemli bir söyleşi.

Çizginin sanatımızdaki önemi arttıkça edebiyat dergilerinde daha bir kendini hissettiriyor. Hazal Sezgin, Seda Taşçı, Hamiyet Varlı ve Zeynep Akyüz çizimleriyle derginin bu sayısına önemli katkıda bulunmuşlar.

 

Derginin diğer çalışmalarından bazı örnekler ise şöyle:

Melike Şener Awasi’nin İzinde: Bereket Daireleri- III, Rabia Saral Pakistan Notları: İnsana Sığabilen Kainat,  Ümit Çiçekli Bazı Hüzünler, Muhammed Said Çimen Şaşkın Beşer, Emine Ünlü Seyr-i Zan, Aslı Bey Mirlivanın Gözleri Şehlâ, Mahmut Dilmaç Askıda Ekmek, Mehmet Akif Bıyıklı Türkiye Son Kale!, Sinan Yavuz Alternatif Tıp, Eda İşler Ahmet Bey ve Diğerleri, Bülent Özdaman Başka Türlü Komedi Mümkün: Ziyafet Sofrası, Mehmet Gündüz Bir Yol Hikâyesi Halep’e Yol Açın Konvoyu, Dilek Erdem Sanal Aşk Kitabı Üzerine Notlar, Ayşe Nur Kaymak Teheccüd Kılan Menekşe, Sevgi Yiğit Çağımız Mütefekkiri Kemal Sayar, Yusuf Bilâl Aydeniz Ya Diriliş Ya Ölüm!

İZDİHAM