19 Ekim 2018

Arka Kapaktaki Beyin Hikayesi

ile izdiham

Bundan bir ay önce İzdiham’a dost bir isimden bir fotoğraf geldi. Bu dostumuz yolladığı fotoğrafın hikayesini anlatırken çok etkilendik. İnsan dostlarına güvenir ya biz de güvendik. Çünkü o dostumuz o hastanede yaklaşık 10 yıldır yönetici olarak çalışmakta ve arka kapağımızda yer alan isimle hemen hemen her gün karşılaşmaktaydı.

İzdiham’ın 37. sayısına bu fotoğrafı koyarken amacımız sevmenin binbir türlü hali olduğunu göstermekti. İmrenerek, gözlerimiz yaşararak bu fotoğrafa siz görmeden defalarca baktık. Ve istediğimiz her şeyin anında karalandığı bir ortamda insanların duygularına güzel bir seslenişte bulunmaktı.

İki akşam evvel arka kapağımızı yayımladığımızda büyük bir ilgi gördü. Herkes çok etkilendi. Çünkü bizim gözlerimizin dolarak yayımladığı şey insanları elbette etkileyecekti. İstedik ki bu güzel hikayeyi herkes duysun. Güzel olanı paylaşmaktı amacımız.

Sonra bu beye dair bir sürü söylenti çıktı. Dedikleri doğru olabilir, biz yanlış yapmış olabiliriz. Bir dostumuzdan gelen ve dostumuzun anlattığı hikayeyi koyarken amacımızı anlattık. Hatta o şahsın elinde sevk kağıdıyla her gün hastaneye geldiğine hem doktorlar, hem hemşireler, hem de hastane yöneticileri şahit. Kendi aralarında konuştukları hikaye bugüne kadar hep böyleydi. Bu hikaye televizyona da çıkmış, gazetelere de ama biz yazınca gündeme geldi.

İzdiham olarak bu sayıda aynı zamanda Malatyalı bir dostun daha haberini yaptık. Üstelik de onun hikayesini de bir Malatyalı dostumuza yazdırdık. Mercedes Kadir’in.

Bilirsiniz her şehirde böyle dostlarımız var ve hikayeleri dilden dile dolaşmaktadır.

Biz iyi bir şey yapmak istedik, yanlışımız varsa özür dileriz.

Not: Aile ile iletişim sağlanmıştır.

İZDİHAM