Ali Kaya, Helal Cinsel Ürünler

İzdiham’ın tasarım çalışmalarından dolayı geçen hafta yazı yazamamıştık. Kaldığımız yerden bu hafta devam ederken; İzdiham da yeni tasarım ve yeniliklerle yoluna devam ediyor. ‘Hepimiz ölecek yaşta’ olduğu gibi; İzdiham takipçileri olarak beğenecek ve takdir edecek yaştayız da aynı zamanda… İzdiham’ın yeni hali hayırlı olsun… Umarım beğenirsiniz!

Kaldığımız yerden devam… Önceki hafta, ‘Azdırıcı kampanya’ yazısının içinde “Neticede helâl gıdaya öykünerek site kurup seksin helâlini(!) sunduğunu belirten ‘helal sexshop’ isimli bir kuruluş da ortaya çıkmış… Bu site kurucularının kendisini rahatsız ettiğini belirten bir kişi çıkmaz mesela… Ama şöyle bir soru sorabilir: Haydi kremi filan anladık da, helâl ve İslami vibratör ile şişme kadın nasıl olacak?!. Bunlar ürün listemiz de yok diyorsanız; ikinci soruyu da ‘titreşim halkası’nın helâli ya da İslamisi nasıl oluyor da, oluyor diye sorabilirler?!.” diye bahsettiğimiz konu geçmişti. Buna benzer bir sitenin daha önce Hollanda’da kurulmuş olduğu, Türkiye’de ilk defa kurulduğu basına yansıdı. Helâl ve İslami cinsel ürünlere girmeden, İslam adı altında benzeri bir yapılanmanın sonucuna bakalım önce: 14 Temmuz 1966 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde şöyle bir haber yer alır:

“Emekli memur 25 bin lira ile çöpçatan bürosu kurdu”

Evde kalmış kız ve erkeklere eş bulabilmek, bu arada kazanç temin etmek için harekete geçen İhsan Tümerdem isimli emekli bir memur, büro kurarak taliplerin müracaatlarını takip etmeye başlamıştır.”

Bu haberden yıllar sonra ki, 90’lı yıllara denk gelir… Nevzat Laleli, Türkiye’de bir ilk olduğunu söylediği İslami evlilik sitesi kurduğunu belirterek, taliplileri ücret karşılığı kayıt etmeye başlamıştır.

İhsan Tümerdem’den mi yoksa Nevzat Laleli’den mi ilham aldılar bilinmez; sonraki yıllarda mantar gibi evlilik siteleri türemiş ve ücretsiz üye olun sloganı ve insanları evlendirme açıklamalarıyla fuhuş yapılmasına ön ayak olmuşlardır. Bunlardan birine üye olduğunu söyleyen tanıdığım Müslüman evli birisi abartısız on tane kadınla görüştüğünü bizzat kendisi söylemiştir! Evli olan kişi evlenmek için bu site aracılığıyla görüşmeler yapıyor!.. Sonuç, malum… ‘Karşılıklı iki tarafta isteyince Allah af eder ne yapalım bu da benim zaafım alçaklığı!..’ Aynı sitelere üye olan ve şu anki düzeni tağuti bir sistem diye değerlendirip, gökyüzünde pamuk gibi bulutların üzerinden dünyaya baktığını düşünen elli beş yaşlarında bir başka Müslüman da, sabah-akşam neredeyse 24 saat bu sitelerdeki kadınlarla yazışıyor. Sorunca, arkadaşlarım yalanı; ısrar edince de tebliğ yapıyor!.. Senin tebliğini yerim ben!..

Nereye geliyoruz şimdi onu da açıklayalım… ‘helal sexshop’ sitesinin kurucusunun söylediği, “Bizim yaptığımız da bir hizmettir” sözü, genel itibariyle bu tür işlere başlayanların kullandığı klasik cümledir. Esas amaç paradır!.. Hizmet ve helâlsa, ürünlerinizin bazılarını yazıp; soralım: “Bayan ve erkekler için orgazm kremi, masaj yağı, titreşim halkası, vajina daraltıcı krem, azdırıcı damla, afrodizyak etkili banyo tuzu ve aromalı banyo köpüğü, masaj yağı, genital bölge renk açıcı krem, göğüs büyütücü krem, cinsel istek arttırıcı, geciktiricili kalem sprey, krem ve 6’lı Aşk Kutusu (bay&bayan) 6 farklı ürün bir arada deneyebileceğiniz bir set. Genellikle aile ve daha farklı denemeler yapmak için bir set…”

Soruyorum: ‘6’lı Aşk Kutusu (bay&bayan) 6 farklı ürün bir arada deneyebileceğiniz bir set. Genellikle aile ve daha farklı denemeler yapmak için bir set…’ diye yazdığınız bu ürünü alanlar daha farklı denemeleri nasıl yapacaklar?!.

Ayrıca, sizden sonra başkaları da İslam adını kullanarak bu işe girecekler ve şişme kadın, vibratör türü satış yapacaklar… Şimdi düşünün; erkeklik hormonları ağır basan ve kendisini daha çok erkek gibi hisseden bir kız, nasıl olsa İslami diye düşünerek bir vibratör alır ve başka bir kıza bu vibratörle erkeklik göstermeye kalkarsa?! Ya da tersini düşünelim, kendisini kadın gibi hisseden bir erkek yine bir vibratör alır kendisini bununla tatmin etme düşüncesiyle kullanırsa, hünsalar için sabretmeleri yönündeki emir ne olacak ve bunun günahını kim yüklenecek?! İslam’da helâl olan evlilik ve neslin devamıysa, evlenme imkanı olmayan birisi, şişme kadın (manken diyorlar) alıp bununla idare ederim diye düşünerek hem evlenme gayretinden vazgeçip hem de sapkınlığa meyilli hale gelirse bunun sorumlusu kim olacak?!.

“Bizim ürünlerimizin içeriği de helâl. Çünkü içlerinde alkol, domuz ürünü, plasenta ve cenin parçası yok” diyen site kurucusuna sorarım: Yiyecek mi bu, prezervatifin içinde alkol olsa ne olacak olmasa ne olacak?! Senin kullandığın tıbbi ilaçların içinde yok mudur alkol?!

“Referans olarak da belli başlı hocaların yazılarını ve hadisleri alıyoruz” demişsin… Hangi hadisleri alıyorsun?! Şöyle mi mesela: Peygamberimiz bir gün Hazreti Cabir’in evine misafir oluyor. Cabir, sirkeden başka, ekmeğin yanında yiyecek bir şey olmadığını söyleyince; Peygamberimiz; “Sirke ekmeğe iyi katıktır” (Ekmeğe sirke ne güzel katıktır) buyurur. Bir peygamberin (haşa) ne sirkesi, yiyecek başka bir şey yok mu demesi beklenmez elbet?! Burada evine gittiği şahsı onore etme durumu vardır. Ha, sirke faydalı değil midir, elbette faydalıdır… Fakat aslolan ev sahibini düşünmedir… Böyle hadis ararsan, sirke üzümden olur; dolayısıyla şarapta üzümden olur düşüncesiyle ‘helal sexshop’tan sonra ‘helal şarapshop’ mantığıyla biri de çıkabilir! Neticede alkolsüz bira satıyorlar…

Ayrıca, Ali Rıza Demircan’ın bu konunun içinde yer alıp televizyonda, “Helal cinsellik varsa bunlarda bir şekilde satılacak. Bu ürünler bakkalda satılamayacağına göre bir yerde satılacak.
Diyanet İşleri Bakanlığı’nın bu konularla ilgilenmesi ve toplumu aydınlatması gerekir” demesine bir anlam veremedim. Diyanet ne yapsın hocam; kitap işini bırakıp da, bu ürünlerden mi pazarlasın?!.
Açıklarsan, site sahibini bilmiyorum ama müşterileri sevinir sanırım…

“Referans olarak da belli başlı hocaların yazılarını ve hadisleri alıyoruz” sözünüze hadisten bahsettik. Gelelim hocaların yazılarına…

Hangi hocaların yazısı; söyleyiverin de bilinsin! Şöyle hoca mı mesela: Devamlı zina yapan üç arkadaştan biri demiş ki, ‘Ben korkmaya başladım. Zina büyük günah diyorlar. Gidip bir hocaya soracağım’ diyor. Öteki arkadaşları da; ‘Sen sor, bizde sorarız diyor. Tek olan soruyor ve sorduğu hoca, ‘Sakın’ yapma diyor. Öteki iki arkadaş da soruyor. Onların sorduğu hocada, ‘Yapmasanız olur ama siz yapınca tövbe edin’ diyor. Tek olan, iki arkadaşıyla irtibatı koparıyor ve artık zina yapmayı bırakıyor. Aradan epey zaman sonra bir yerde karşılaşıyorlar. İki arkadaş, tek olana, ‘Ne yapıyorsun. O işler nasıl gidiyor?’ diye soruyorlar. O diyor ki, ‘İyiyim. Bıraktım o işleri… O vakit hocaya sordum, yapma dedi. Tövbe etim bıraktım. Siz ne yaptınız?! Onlar cevap veriyor: ‘Biz yapmaya devam ediyoruz!’ Nasıl diyor şaşırarak?! Sorma diyorlar s……. göre bir hoca bulduk!..’ Siz, şeyinize göre hoca yazısı arıyorsunuz anlaşılan! Bu ürünlere ihtiyacı olan İslami isim aramadan her türlü alır… Geçen haftada belirttiğim gibi, sizin bu işi yapmanıza da kimse bir şey demez ama şuna der: İslami-helal seksshop!.. İstediğinizi satın ama lütfen İslamı kullanmadan yapın!..

Size hocadan çok, istismar etmeden taktik verecek bir seks uzmanı lazım; bunu da bilin!..

Bu arada; “Yaşayanlar bir gün ölür, bir gün ölür elbette”, “Olmasaydı sonumuz böyle”, “Hesabım kalsın mahşere” diyen, ülkemizde müziğiyle her kesimin beğenisini kazanan ve neredeyse herkes tarafından dinlenen Ahmet Kaya’ya, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nün müzik alanında verilmesi, toplumun büyük kesimince olumlu karşılanmıştır. Bugün yaşasaydı hakkında soruşturma bile açılmayacak olan Ahmet Kaya ve dünya görüşü ne olursa olsun, haksızlığa uğrayanlar açısından bu ödül bir sevinç ve hak verilme madalyası olarak en azından ailesini mutlu edecektir…

Ali Kaya
İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın