24 Mart 2017

2. Uluslararası Öykü Festivali sona eriyor

ile izdiham

Bu yıl 10 yabancı, 26 yerli öykücünün katılımı ve “Bu Senin Hikayen!” sloganı ile düzenlenen 2. Uluslararası Öykü Festivali cumartesi günü düzenlenecek kapanış töreniyle sona eriyor.

Kapanış töreninde, Rusya’dan Alisa Ganieva, Yunanistan’dan George Pavlopoulos, Fas’tan Enis Rafii, Makedonya’dan Alexsandar Prokopiev, Filistin’den Mazen Maarouf, Türkiye’den Sadık Yalsızuçanlar, Aliye Akan, Mustafa Başpınar ve Osman Cihangir öykülerini okuyacak.

Bu yıl ilk öykü kitapları yayınlanan Senem Gezeroğlu ve Nurcan Toprak‘a “İlk Kitap Ödülü” verilecek.

Törende ayrıca, Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerince bu yıl üçüncüsü düzenlenen, 1.796 kişinin katıldığı Öykü Yarışması’nın da ödülleri sahiplerini bulacak.

Festivale davetli yerle yabancı öykücülerin, yarışma jürisinin ve öyküseverlerin katılacağı kapanış programı 25 Mart Cumartesi günü saat 19.00’da başlayacak.

Rusya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna-Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Slovakya gibi ülkelerden yabancı öykücülerin yer aldığı festivalin yerli öykücüleri arasında ise Ali Haydar Haksal, Sadık Yalsızuçanlar, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Çiftçi, Ali Ayçil ve Aliye Akan da yer almıştı.

Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali, “Bu Senin Hikayen” sloganı ile 21 Mart Salı günü başlamıştı.

 

 

 

 

İZDİHAM