2 Şubat 2022

Yük Edebiyat’ın Yeni Sayısı Çıktı

ile izdiham

“Bu Yük Hepimizin” sloganı ile 2021 Eylül ayında yayın hayatına başlayan iki aylık e-derginin Ocak-Şubat 2022 tarihli 3. sayısında öykü, şiir, eleştiri, deneme ve kitap tanıtımları ile (alfabetik sırayla) Alper Salih, Aydın Akduman, Emrah Kurul, Figen Savi, Gülnur Özdemir, Huban Seda Aras, Hüseyin Kılıç, Hüseyin Safa Ak, Işın Güner Tuzcular, İbrahim Kürşat, Kübra Nur Duran Nilüfer, Murat Gil, Neşe Cengiz, Ozan Çetin, Ömer Kaya, Rabia Uğurlu, Taner Deniz, Turgay Yıldırım, Uğur Demircan ve Veysel Kobya adlı yazarlar katkıda bulunurken Aydın Akburak fotoğrafları, Fatma Yıldırım resimleri ve Feyza Ayten desen çalışmalarıyla yer alıyor.

Tefrika yayıncılığa önem veren derginin bu sayısında Uğur Demircan’ın “Kilim” adlı uzunöyküsünün ikinci bölümü yer alırken, dergiye gelen eserlerin kısa incelemelerinin yer aldığı Yük’lem köşesi ve Turgay Yıldırım ile yazar Emrah Kurul’un “Kambur” adlı romanı üzerine gerçekleştirilmiş sert bir okur-yazar tartışması olan “Düello” da yerini alıyor.

Dergi ayrıca ödüllü bulmacaları ile de dikkatleri çekmiş, doğru cevabı gönderen beş okur ilk sayıda Esmahan Devran İnci’nin “Suyun Şarkısı” kitabına, ikinci sayıda ise Fatih Parlak’ın “Apartman Kamil” kitabına yazarından imzalı olarak sahip olmuştu. Derginin https://twitter.com/yukedebiyat adresinde ödüllü çekilişlere devam edeceği bildirildi.

Yük Edebiyat yukedebiyat.wordpress.com adresinden indirilebilir ya da çevrimiçi okunabilir.

İZDİHAM

Editör: İbrahim Varelci