Yıl 1990’lar, Şairler Çok Genç O Vakitler

YouTube’ta gezerken Mehmet Nezir’in YouTube sayfasındaki kanalına denk geldik. Çok ilginç isimler, o ilk gençlik halleriyle şiirler okuyorlardı. Sizlerle paylaşmak istedik. İsmi de; Edebiyat Bülteni Şiir Gecesi. 1 ve 2’ye ait.

Çok ilginç isimlere denk geldik. Erdem Bayazıt, Hüseyin Atlansoy, Özcan Ünlü, Kemal Sayar, Murat Kapkıner ve birçok isim.

Hem tebessüm ettik hem de bir ah. Yıllara ve olan onca şeye. Fotoğraflara tıkladığınızda şairlerin 1991 ve 1992 yılındaki okudukları şiirlerini dinleyecek ve kendilerini izleyeceksiniz.

Erdem Bayazıt:

Kemal Sayar:

Hasan Nail Canat:

Hüseyin Atlansoy

Nurettin Durman

Özcan Ünlü

Adem Turan

Murat Kapkıner

Osman Sarı

Müştehir Karakaya

Mürsel Sönmez

Mehmet Ocaktan

Hakan Albayrak

Mehmet Ragıp Karcı

“Hepimiz ölecek yaştayız” dedikçe herkes ölmeden önce son bir kötülük daha yapmak istedi. Ama şiir her zaman temizdi. Tüm şairlerimize güzel, sağlıklı, hayırlı ömürler dileriz. Vefat edenlere Allah’tan rahmet.

İZDİHAM

İzdiham'ın 47. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük bir heyecanla beklediğimiz yeni sayıda ”Yaşar Ercan, Gündüz Vassaf, Gökhan Özcan, Yankı Yazgan, Ali Ayçil, Elif Aşiran, Dilek Kartal, Bülent Parlak, Turan Karataş, Seda Nur Bilici, Ahmet Aslan, Sulhi Ceylan, Sümeyye Dursun, Rümeysa Kocaman, Abdullah Harmancı, Hüseyin Hakan, Cüneyt Gönen, Yasin Kara, Ahmet Enis Gürcan, Akın Akaoy, Onur Bayrak, Bekir Şamil Potur, Enes Aras, Mustafa Toprak, Faruk Sarıkavak, Tuğba Karademir, Halil Ecer, Vedat Milör” gibi isimlerin metinlerine yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın