13 Ağustos 2018

Türkiye Yazarlar Birliği 40. Yılında 40 Genç Yazarı Bir Araya Getiriyor

ile izdiham
Türkiye Yazarlar Birliği’nin ilkini 31 Mart-3 Nisan 2016 yılında Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği Genç Yazarlar Kurultayı’nın bu yıl ikincisi düzenlemektedir.

Keşfedilmeyi bekleyen genç yazarlara kendilerini ifade imkânı sunan 2. Genç Yazarlar Kurultayı, bu yıl Gençler ve Edebiyat” temasıyla 10-12 Eylül 2018 tarihlerinde, Yalova’da gerçekleştirilecektir.

Kurultaya katılan genç yazarlar, ülkemizin farklı yerlerinden gelen diğer yazarlarla tanışma fırsatını elde edebileceklerdir. Aynı zamanda bu kurultayda genç yazarlar, usta yazarlarla bir arada bulunma ve tecrübelerinden istifade etme imkanı da bulabileceklerdir.

2. Genç Yazarlar Kurultayı’na basılı bir eseri bulunan, daha önce yazıları çeşitli süreli yayınlarda yayımlanan ve otuz (30) yaşını aşmamış herkes başvurabilir. Son başvuru tarihi 24 Ağustos 2018’dir.  Türkiye Yazarlar Birliği’nin belirlediği kurul tarafından değerlendirilerek seçilen katılımcılara geri dönüş yapılacaktır.

2. Genç Yazarlar Kurultayı’na başvurmak için başvuru anketini doldurup yayımlanmış herhangi bir yazınızı  gencyazarlarkurultayi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

ÖNEMLİ TARİHLER

  • Herhangi bir yerde yayımlanmış yazıların gönderilmesi ve başvuru formunun doldurulması için son tarih: 24 Ağustos 2018
  • Değerlendirme sonucunda kurultaya katılma hakkı kazanan genç yazarların ilanı: 01 Eylül 2018
  • 2. Genç Yazarlar Kurultayı’nın icra edileceği tarihler: 10-11-12 Eylül 2018

2. Genç Yazarlar Kurultayı’na başvurmak için tıklayınız.

Türkiye Yazarlar Birliği