Tezgâh Fanzin’in Yeni Sayısı Çıktı

İki yıldan fazla bir süredir yayın hayatında olan Tezgâh Fanzin, bu sayısında sayfa sayısı ve içerik olarak fanzinden çok bir e-dergi görünümünde.  Halid Metin’in Rıdvan Gecü şiiri ile ilgili yazdığı yazısı, şiir eleştiri tarzının en sert örneklerinden.

Poetik yazılar, Ufuk Akbal’ın şair Serdar Koçak üstüne yazdığı “Şairin zamanı, okuyucunun tâkati” ve İsmayıl Sakin’in “Murat Çelik’in taşrası, bitki örtüsü ve parselleri üzerine” yazıları ile devam ediyor.

Bu sayının şairleri Ufuk Akbal, Abilmuhsin Özsönmez, Cevher Kara, İsmayil Sakin, Arda Yasin Van, Enes Malikoğlu, Usame Söylemez ve Mahmut Nesip Basmacı. Ayrıca Volkan Çakır’ın çevirdiği ünlü Sinemacı Andrey Tarkovski’in babası Arseny Tarkovsky’e ait iki adet çeviri şiir mevcut. Derginin bir dikkat çeken bölümü ise derginin editör kadrosunda bulunan Abilmuhsin Özsönmez ile Cevher Kara’nın kendi aralarında şiir ve sanat üzerine yaptıkları sohbet bölümü.

Değişen editör kadrosuyla bundan sonra daha çok ses getirmeyi hedefleyen Tezgâh, yeni sayılar için genç edebiyatçılardan ürünlerini tezgahfanzin@gmail.com adresine göndermeleri için çağrıda bulunuyor.

 

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

 

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın