29 Aralık 2016

Tezgâh Fanzin’in Yeni Sayısı Çıktı

ile izdiham

İki yıldan fazla bir süredir yayın hayatında olan Tezgâh Fanzin, bu sayısında sayfa sayısı ve içerik olarak fanzinden çok bir e-dergi görünümünde.  Halid Metin’in Rıdvan Gecü şiiri ile ilgili yazdığı yazısı, şiir eleştiri tarzının en sert örneklerinden.

Poetik yazılar, Ufuk Akbal’ın şair Serdar Koçak üstüne yazdığı “Şairin zamanı, okuyucunun tâkati” ve İsmayıl Sakin’in “Murat Çelik’in taşrası, bitki örtüsü ve parselleri üzerine” yazıları ile devam ediyor.

Bu sayının şairleri Ufuk Akbal, Abilmuhsin Özsönmez, Cevher Kara, İsmayil Sakin, Arda Yasin Van, Enes Malikoğlu, Usame Söylemez ve Mahmut Nesip Basmacı. Ayrıca Volkan Çakır’ın çevirdiği ünlü Sinemacı Andrey Tarkovski’in babası Arseny Tarkovsky’e ait iki adet çeviri şiir mevcut. Derginin bir dikkat çeken bölümü ise derginin editör kadrosunda bulunan Abilmuhsin Özsönmez ile Cevher Kara’nın kendi aralarında şiir ve sanat üzerine yaptıkları sohbet bölümü.

Değişen editör kadrosuyla bundan sonra daha çok ses getirmeyi hedefleyen Tezgâh, yeni sayılar için genç edebiyatçılardan ürünlerini tezgahfanzin@gmail.com adresine göndermeleri için çağrıda bulunuyor.

 

 

 

 

İZDİHAM