16 Kasım 2020

Sin Edebiyat Dergisi’nin 24. Sayısı “Kaos, Düzen Ve Entropi” Başlığıyla Yayımlandı!

ile izdiham

Kahramanmaraş’ta yayın hayatını sürdüren iki aylık şiir ve edebiyat dergisi Sin Edebiyat’ın yeni sayısı yayımlandı. Bu sayıyla birlikte 4. yaşını kutlayan Sin Edebiyat, Türk Edebiyatına birçok yazar ve şairin ilk eserlerini kazandırırken, üzerinde az söz edilmiş konularla da okurlarını selamlamaya devam ediyor. Sin Edebiyat bu sayısında “Kaos, Düzen ve Entropi” başlığını konu aldı. Sayının kapağını Çekyalı çizer Daniel ŠPAČEK çizdi. Edebiyatın elinin uzandığı her konuya kulak kabartan Sin Edebiyat’ın bu sayısındaki röportaj konuğu Mavi Tuğba ATEŞ ile söyleşen akademisyen-yazar Emrah ÖZTÜRK olurken bu sayının konuğu ise Demet AKSU’nun sorularını cevaplayan Özcan YILMAZ oldu.

Dosya yazılarında Veysel Karani TUR (Entropik İnsan Ya Da Varoluşa Dair), Murat KAÇER (Kozmos, Kaos, Entropi Ya Da), Kerem DOĞAN (Entropi/Kaos ve Düzen), Yaşar ERCAN (Dildeki Kaos ve Düzenin Arka Planı: Entropi) isimlerini görmek mümkün. Emre BİRHAN’ın yazdığı film eleştirisi bölümde ise Fahrenheit 451 var.

Bu sayıda Jeremy Halvard PRYNNE (Çev. Muharrem YENİ), Oodgeroo NOONUCCAL (Çev. İbrahim ERCAN) ve Alexander POPE’tan (Çev. Hatice SOLAK) çeviri şiirler yer alırken çeşitli yazar ve şairlerden deneme, öykü ve şiirlerle derginin matbu hâli okurların ilgisine sunuldu. Derginin bu sayısında şu isimler kendine yer buldu:

Yazı: Veysel Karani TUR, Murat KAÇER, Kerem DOĞAN, Yaşar ERCAN.

Film Eleştirisi: Emre BİRHAN.

Röportaj/Mülakat: Emrah ÖZTÜRK, Özcan YILMAZ.

Şiir: İbrahim GÖKBURUN, Pınar ÇAKMAKLI, Ziya AYDI, Nurdan BAYRAKDAR, Fikret YAZICIOĞLU, Batuhan ÇAĞLAYAN, Doğanay DAĞLAR, Veysel Karani TUR, Emre TEKNECİ, Onur Tuna BOZBEY, Rıdvan YILDIZ, Fuat EREN, Ali KARAN.

Çeviri Şiir: Oodgeroo NOONUCCAL, Jeremy Halvard PRYNNE, Alexander POPE.

Öykü: Mavi Tuğba ATEŞ, Himmet ÇOKAL, Utku ŞAHİN.

Grafik-Tasarım: İbrahim ERCAN.

Kapak Çizim: Daniel ŠPAČEK.

İç çizimler: M. Halid GAMZE.

Derginin Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram : sinedebiyatdergisi

Facebook :  sinedebiyatdergisi

Twitter    :  EdebiyatSin

Youtube   : SinEdebiyatAtölye

İZDİHAM