Sancı Edebiyat Dergisi’nin Ocak-Şubat Sayısı Yayımlandı

Sancı Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi’nin Ocak-Şubat sayısı yayımlandı.

11. sayısıyla 3. yılına giren Sancı, “Soruşturma Altında Tiyatro” dosyasına yer verdi. Dosyada; Zehra İpşiroğlu, Jale Sancak, Arda Aydın, Miheme Porgebol, Ragıp Yavuz, Ganime Gülmez, Hakan Yavuz, Cihan Bıkmaz Eresen, Derviş Genç, Ersin Umut Güler’in yazıları, Dario Fo ve Bertolt Brecht çevirileri ile Meltem Dağcı’nın Turgay Kantürk ile yaptığı söyleşi yer buldu.

Derginin karikatürleri; Alexandrov Vasiliy, Armen Hamonangan, Gülçin Çalışkan, İlya Katz, Murat Özmenek ve Aşkın Ayrancıoğlu’na ait.

Dergide; Damla Orhan, Erdem Özgül, Öztekin Düzgün, Handan Gökçek, Ziya Karagül, Deniz Faruk Zeren’in öyküleri yayımlandı.

Bu sayıda; Ayşen Altay, Esra Gültekin, Xece Snr, Tan Doğan, Okan Akbulut, Kadir Sevinç, Erdinç Top, Devrim Gür, Akın Yanardağ, Aziz Alkaş’ın şiirleri var.

Yüz Çiçek bölümünde ise; Sitem Şanlı’nın yazısı ve İlkay Noylan’ın Tekgül Arı’nın “Aşk Susmadan Git” kitabının değerlendirmesi yer aldı.

 

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın