Sahne Öğretmenlerin

Yıllar önce  kurulan “Öğretmenler Tiyatro Ekibi” sahne almaya devam ediyor.

Bu ekibin en büyük özelliği, tüm üyelerinin öğretmen olması. Edebiyat öğretmeninden Beden Eğitimi öğretmenine, Elektrik öğretmeninden ilköğretim öğretmenine birçok farklı branştan eğitimci bir araya gelmişler. Tiyatro’nun büyülü dünyası; sahne ışıkları, kostümler, dekor ve en önemlisi seyircileri onları kopamadıkları bir dünyanın içine almış zamanla. Amatör olarak başladıkları serüven kısa sürede profesyonel bir ekibe dönüştürmüş onları. Sahneledikleri oyunlar arasında; Kapıların Dışında, Bir Evlenme Teklifi, Lüküs Hayat, Sevgili Doktor ve Kibarlık Budalası gibi önemli oyunlar yer alıyor.

Ekibin eğitmenliğini ise Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan, oyuncu ve yönetmen Elçin Hanbay Kaya üstlenmiş.. Ekip, çalışmalarını yıllarca farklı okulların salonlarında çalışıp, sene sonunda ise büyük salonlarda izleyici ile buluşturmuş. Bu sezon çalışmalarını ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nin desteği ile orada gerçekleştiriyorlar. Sene sonunda sergileyecekleri oyun, ünlü İngiliz yazar William Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyununun Can Yücel çevirisi olan “Bahar Noktası” oyunu olacak.

Yıllardır sadece kendi imkanları ile Tiyatro yapmaya çalışan “Öğretmenler Tiyatro Ekibini” nin yeni oyunu, onların en büyük destekçileri olan aileleri ve dostları tarafından şimdiden merak edilmeye başlamış durumda. Oyun 25 Mayıs 2017 tarihide Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ‘nde izleyici ile buluşacak.

İZDİHAM

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın