8 Eylül 2016

Peyami Sefa Mahallesi’nde Satılık Daire

ile izdiham

Bu ilginç ilanı sizinle paylaşmak istedik. 

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Peyami Safa’nın adını taşıyan mahallede bulunan dairemiz.

Kendisi burada yaşamamış olsa da, (ki yaşasa beğenirdi, renkli bir mahalle) üç sene kuran kursu olarak kullanıldığı için, dip, köşe, bucak okunmuş bir daire olduğundan, burada Yaşayacak olan ailenin mutsuz olma gibi bir ihtimali yoktur. Hiç bir kötülük içerisinde barınamayacak, tertemiz bir Dairedir. Bazı ailelerin illa bağımsız olsun diye direttiği
Zamane dairelerinden değildir. Artık kim bir şeylere bağımlı değil ki, odalar salona bağımlı olmasın. Hem bu sayede, elektrik süpürgesinin fişini salona takıp, hiç çekmeden iki odayı, salonu, mutfağı, antreyi, banyoyu ve yatak odasının Son bir metre kalana kadar olan bölümünü süpürebilirsiniz. Kalan bir metreyi de ister elektrik süpürgesini kaldırıp yatağın üzerinden elinizle tutarak süpürün ya da benim gibi kasmayın, zaten görünmüyor o bir metre.

İki odanın salona bağımlı olması, çağımızda aile yaşantısını tamamen bitiren, birbirinden habersiz aile bireylerinin olmasına izin vermeyip, çocuklarınızın sizden habersiz odalarında takılmasını engellemek için özellikle yaptırılmış, mimari projesi buna göre çizdirilmiştir. Kimin evde olup olmadığı, kimin merve’lere ders çalışmaya gidip gitmediğini
Kontrol etmek daha kolaylaşmıştır. Özlediğiniz çekirdek aile yaşantısını bu evde mükemmel bir şekilde yaşarsınız. Mutlaka bağımsız olsun istiyorsanız, iskan olduğu için, içeride ki bütün duvarları yıkıp, bölgede ki en büyük 1+1 daireye sahip olabilirsiniz.

Asansörü olmadığını söyleyen müşterilerimiz, bizim bu binaya özellikle asansör koydurmadığımızı bilmedikleri için konuşuyorlar tabi ki. Bugün kalp ve damar cerrahlarının da söylediği gibi, hareket etmek bu yüzyılda hepimizin yapması gereken en temel davranıştır. Asansör olmadığı için en azından günde bir kaç sefer eve girip çıkmanız, hem kireçlenmenizi engeller, hem de kalp ve damar sağlığınız için gereklidir. Lütfen sağlınız için hareket edin.

Aşağıda eski kışlık lastiklerinizi, turşu bidonlarınızı koyabileceğiniz yeterli alana sahip depomuz mevcuttur.

Bina çevrede altında dükkan olmayan tek binadır. Altına kahve falan yaparlar diye istenmemişti. Bu sayede esnafla da “kardeşim bu saatte dükkan açık olur mu”, ” bu kepenkte amma ses çıkarıyor” gibi tartışmalara girmeyeceksiniz.

Hemen yan binada ayka market vardır. Gece yarısına kadar açıktır. Mahallemizdendir. Hem gecenin bir yarısı alış veriş yaparsınız, hem de düğününüz, cenazeniz olunca koşarak gelirler. İyi insanlardır.

Dairenin caddeye bakmamasının tek kötü yanı ,dairenin daha sessiz olması, hem de doğan ve şahinlerin sıfır çizmesini, görmemenize sebep olmasıdır.

Binamızın otoparkı 13 – 14 araç kapasitesine sahiptir. Kapısını da açık görürseniz örtün lütfen.

Binanın önünden otobüs geçmektedir. Otobüs durağı da hemen önündedir. Eğer durursa binebilirsiniz, durmazsa elli metre ileride cadde üstünde başka bir otobüsün geldiği durak var. Oradan binebilirsiniz. Eğer o da durmazsa duraktaki diğer arkadaşlarla birbirinize , bakıp, otobüs şoförüne kızıp, yavaş yavaş yatışabilirsiniz.

Seneye mantolama yapılacak olduğundan dört bin lira mantolama parası istenmektedir. Bir tek benim hazır değil, satın alan arkadaş onu da bilsin.

Hiç bir sünnete uymayıp, sadece pazarlık sünnet deyip fiyat Düşürmeye çalışan arkadaşlar, yapmayın.

Kendim emlakçıyım ama daire benim, o yüzden komisyon ödemeyeceksiniz.

Alana şimdiden hayırlı olsun.

Link: https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-evet-bagimli-akdere-de-emsalsiz-satilik-daire-3-plus1-110-m2-321615053/detay

İZDİHAM