25 Eylül 2017

Paris’te Türk Şiiri Festivali

ile izdiham

Fransa’nın Paris şehrinde  Türk şiiri festivali düzenleniyor. Yaklaşık bir yıldır görüşmeleri süren etkinliğin organizasyonunu Paris Belediyesi ile İzdiham Dergisi adına Beyazıt Bestami gerçekleştiriyor.

Paris Belediye Başkanı’nın İzdiham yazarlarını daveti ile başlayan süreçte Paris Belediye Başkanı Bayan Anne Hidalgo’nun Türkiye’deki kültürel faaliyetleri oldukça yakında takip ettiği de ortaya çıktı.

İzdiham Yazı İşleri Müdürü Beyazıt Bestami Keçeli’nin tercümanlar aracılığı ile görüştüğü Paris Belediye Başkanı Bayan Anne Hidalgo’nun aynı zamanda iyi bir şiir okuyucusu olduğu ve Paul Auster’le sık sık görüştüğü bilinmekte.

27-28-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek olan Paris’te Türk Şiiri Festivali’ne  Atakan Yavuz, Özer Turan, Ali Senkoş, Yasin Kara, Berkan Ürgen, Nurdal Durmuş, Enes Ediz Atilla Aras, Beyazıt Bestami Keçeli, Tarık Taş, Onur Bayrak, Mihraç Cerrahoğlu, Abdullah Seydi Özçal, Onur Korkmaz, Oğuzhan Bükçüoğlu, İbrahim Varelci, Berat Karataş, Ferhat Toka, Bülent Parlak, Erdem Arslan, Abdüssamed Bilgili, Baran Yıldırım, Mücahit Gündoğdu, Seda Bilici, Feyza Özcan, Sinem Banu Dağüstü, Sibel Atagün, Yunus Meşe, Meltem Gülname Kaynar, Furkan Güngör, Yasin Şafak, Mehmet Cihan Oyuktaş, İsmail Özcan, Emine Şimşek, Muhammed Palewi, Mustafa Toprak ve Hakan Göksel davet edildi.

Fransız genç şairlerin de katılacağı Türk Şiiri Festivali  için hangi İzdiham yazar ve şairlerin katılacağı bu hafta sonuna kadar belli olacak.

 

 

 

İZDİHAM