Öykü Gazetesi’nin 8. sayısı raflarda

 

Tanıtım bülteninden

“Öykü yazmak mühim bir görevdir. Yanan evdeki küçük bir kızı kurtarırmışçasına aceleyle yapılması gerekir. “

Etgar Keret

Türkiye’de öykünün güçlü bir tarihi var. Ömer Seyfettin’den Sait Faik’e, toplumcu edebiyattan ’50 kuşağına, öykü yazarlarımızın gücü, üretimi, yaratıcılığı hiç eksilmedi, Tahsin Yücel’in de dediği gibi, Sait Faik, Orhan Kemal gibi yazarların sayısı dünyada da çok fazla değildir. Öykü Gazetesi, edebiyatımızın bu kanalıyla beslenip günümüzde de olanca verimliliğiyle akan öykü ırmağını, iyi öyküyü ve sadece öyküyü okura alabildiğince yalın ve hızlı biçimde ulaştırma hevesiyle 2016 yılının Ekim ayında yayımlanmaya başladı. Ayda bir okurlarla buluşan ve yalnızca “öykü” yayımlayan Öykü Gazetesi mayıs sayısıyla okuyucuyla buluşuyor.

Gazetemizin Mayıs 2017 sayısında şu değerli öykücülerimizin öyküleri var: İsahag Uygar Eskiciyan, Bahar Aslan, Ertuğ Uçar, Mert Yılmaz Güler, Ayça Işıldar, Ümran Ersin, Kadire Bozkurt, Öztekin Düzgün, Nazmi Bayrı, Mustafa Kara, Aynur Türk, Mehmet Oktay Onbaşı, Burak Çapan, Mehmet Şen, Canan Domurcaklı, Fatih Yiğitler, Özge Lena, Nurdan Atay, Abdullah Ataşçı, Muhammed Atalay.

İZDİHAM

Eğer yeni bir şey başlatmak istiyorsanız her şeyi unutmak gerek. İzdiham yepyeni bir heyecan, tasarım, içerik ve estetik ile okurlarının karşısına geçiyor.

Türkiye’de yeni bir dergicilik anlayışının öncüsü olacak bir çalışma ile İzdiham bütün heyecanını ve her şeyi en iyi şekilde yapma düşüncesini bütün sayfalarına taşımış. izdiham dergi 41. sayı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz..

Bir Cevap Yazın