Osman Palabıyık’tan ”Ertelendikçe Büyüyen”

Osman Palabıyık’ın “Ertelendikçe Büyüyen”  adlı şiir kitabı Lakin Yayıncılık etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“kurdelesini bağladığı yaşamı kendisinin sanıyor insan
göğsümüzün altında bir kitle var,
pamuklara sarmalanmadan sürekli yere çarpılan.”

Fanzin, dergi ve dijital yayınlardan söyleşi, şiir ve inceleme yazılarıyla tanıdığımız Osman Palabıyık’ın “Ertelendikçe Büyüyen” adlı şiir kitabı çıktı!

Daha önce dergilerde yayınlanmış ve okurunun karşısına ilk defa çıkacak yirmi şiiriyle insanı, hayatı ve en çok da ertelenmişlikleri anlatıyor. Osman Palabıyık üçüncü şiir kitabıyla okurlarıyla buluşurken, cevaplarına sorular aradığı şiirleriyle hem okurlarının aklını kurcalıyor hem de şiirden umudu kesmemenin gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. 

Osman Palabıyık

Adana’da doğdu. Sinema eğitimi aldı. Bir dergi kurdu, üç derginin kapanmasına yakînen şahit oldu. Birçok fanzin ve dijital yayında söyleşi, inceleme ve şiirleriyle yer aldı. Şimdilerde intiharların tarihini araştırıyor, söyleşi yapıyor, hayatı kurcalıyor, cevaplarına sorular arıyor ve eve dönebilme ihtimalini seviyor.

İZDİHAM

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın