Öğretmenler Dilenci mi ki Her Yıl Maaşları Manşet Oluyor?

Yaklaşık 1 saat sonra öğretmenler günü başlayacak.  Televizyonların ve gazetelerin Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin fakirliği üzerine bir sürü haber izleyeceksiniz. Bakın, ciceksepeti.com dahi öğretmenler gününe özel indirimler başladı.

Çocuklar ise öğretmenlerine bu günde hediyeler verecek ki en samimi kutlamayı da öğrenciler yapacak. Çünkü onlar henüz ratingle tanışmadılar. En çok, olsa olsa bir sarılma beklerler.

Türkiye’de Ak Parti’nin iktidara geldiğinden beri (Hüseyin Çelik isimli kötü insan bakanken “onlar okey oynuyor” falan diyordu) hiç hoşlanmadığı kesim olan öğretmenler geleceğimize yön verecek gençlerimizle gösterişsiz ama sağlam köprüler kuruyor.

Öğretmenlerin para istediğini falan sanmıyoruz. Öğretmen dilenci mi ki her yıl maaşları manşet oluyor? Hem yoksullar aç olduklarını söylemez, doymayanlar sadece zenginler. Yani manşet atanlar doymaz ve manşetçilerin sahipleri.

Öğretmenler sadece huzur istiyor, eğitim sisteminin her yıl değişmemesini istiyor, Ankara’da açılıştan açılışa koşanların eğitime el uzatmamasını istiyor, okul idarecilerinde yetkinlik istiyor, okul ortamlarında güvenlik istiyor, kadın velilerin evde canları sıkıldığı için okula gelip boş boş konuşmamasını istiyor, uygun labaratuvar ve ders ortamı istiyor, bilime ve teknolojiye dair çabaların arttırılmasını istiyor, saygınlık istiyor herkes gibi.

Ama en çok da öğrencilerinin başarısını istiyor.

Biz neden mi bunları yazdık? Çünkü deliye her gün öğretmenler günü. Akıllıya senede bir gün.

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham'ın 47. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük bir heyecanla beklediğimiz yeni sayıda ”Yaşar Ercan, Gündüz Vassaf, Gökhan Özcan, Yankı Yazgan, Ali Ayçil, Elif Aşiran, Dilek Kartal, Bülent Parlak, Turan Karataş, Seda Nur Bilici, Ahmet Aslan, Sulhi Ceylan, Sümeyye Dursun, Rümeysa Kocaman, Abdullah Harmancı, Hüseyin Hakan, Cüneyt Gönen, Yasin Kara, Ahmet Enis Gürcan, Akın Akaoy, Onur Bayrak, Bekir Şamil Potur, Enes Aras, Mustafa Toprak, Faruk Sarıkavak, Tuğba Karademir, Halil Ecer, Vedat Milör” gibi isimlerin metinlerine yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın