Mudanya 1. Kitap Fuarı Başlıyor

Mudanya, 23 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında ‘Uluslararası Göç ve Mültecilik’ temasıyla Mudanya 1. Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Mütareke Meydanı’nda açıkhavada düzenlenecek olan ve toplam 65 yayınevi ile 55 yazarın katılacağı fuarın onur konuğu Emre Kongar.

Oku-düşün-aydınlan” sloganıyla düzenlenecek Mudanya Kitap Fuarı’nın ilk günü olan 23 Ağustos’ta, saat 15.00’te aralarında Prof. Dr. Emre Kongar ve eski dışişleri bakanı Murat Karayalçın’ın da bulunduğu konuşmacıların katılımıyla ‘Türkiye’nin Dış Politikası ve Mültecilik’ başlıklı söyleşi düzenlenecek.

24 Ağustos’ta ise saat 17.00’de Arca Atay’ın moderatörlüğünde ‘Bursa’da Ekoloji Mücadelesi’ başlığı konuşulacak. Fuar boyunca siyasetten edebiyata, milli mücadelenin karakterinden göç, mübadele ve mültecilik krizine, ekonomiden basın özgürlüğüne pek çok konuda söyleşi düzenlenecek. Fuar boyunca ünlü ve uzman isimlerin katılımıyla çocuklara ve yetişkinlere yönelik drama, temizlik, yemek yapım, cinsiyet ayrımcılığı ve şiddet konulu eğitim, karikatür gibi alanlarda atölyeler yapılacak. Aralarında siyasetçi, gazeteci ve şairlerin de bulunduğu yazarların imza günleri düzenlenirken 30 Ağustos gecesi Mor ve Ötesi sahne alacak.

Fuar 15.00-23.00 saatleri arasında açık olacak.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın