Miftah Dergisinin 4. sayısı çıktı

Dergi ön kapağına yetimleri güldürmeyi kendine görev edinmiş Halep’in Palyaçosu Enes El Başa’yı taşımış ve sayıyı ona ithaf etmiş. “Ona Enes El Başa diyorlar. Ona yetimlerin son gülümsemesi diyorlar.”

Arka kapakta Üstad Nuri Pakdil bir dağı andırıyor duruşuyla: “Hiç kuşkusuz, yazmak: Bir hücum komutudur da.”

Posterde Endülüs’ün fatihi Tarık bin Ziyad’ın keskin emri bulunuyor: “Arkanızda düşman gibi deniz, önünüzde deniz gibi düşman. Nereye kaçacaksınız?”

Derda Şanalmış hattıyla; Ayşe Hümeyra Otalı, Enes Pişkin, M. Huzeyfe Erdemir, Mehmet Ali Yafez, Muhammed Said Çimen, Sevdenur Karahan, Süleyman Yılmaz, Şükran Akyol şiirleriyle; Ali Pusati, Bilal Gündoğdu, Büşra  Nur Turan, Hediye Nur Akdemir, Kübra Korkman, Kübra Nihal Kurt, M. Es’ad İşlek, Mehmet Ali Yafez, Mücahit Türk, Samet Köprübaşı yazılarıyla dergide yer alıyorlar.

Söyleşilerde Gimdes Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer Hoca ve Türdeb Başkanı Asım Gültekin bulunuyor. Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer Hoca ile helal gıda üzerine konuşulmuş: “Bu konu dinimizin emri. İsterse bu işin uzmanı olun isterse düz vatandaş olun hepimiz için emir aynıdır.” Asım Gültekin ile kelimeler üzerine konuşulmuş: “Sözlük hayatınızı değiştirir, sizi Malcolm X yapar!”

Miftah Dergisi aynı zamanda sitesinde yayımlanan güncel yazılar, her hafta yenilenen anketler ve kelime köşeleri ile yoluna devam ediyor.

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın