8 Mayıs 2017

Miftah Dergisinin 4. sayısı çıktı

ile izdiham

Dergi ön kapağına yetimleri güldürmeyi kendine görev edinmiş Halep’in Palyaçosu Enes El Başa’yı taşımış ve sayıyı ona ithaf etmiş. “Ona Enes El Başa diyorlar. Ona yetimlerin son gülümsemesi diyorlar.”

Arka kapakta Üstad Nuri Pakdil bir dağı andırıyor duruşuyla: “Hiç kuşkusuz, yazmak: Bir hücum komutudur da.”

Posterde Endülüs’ün fatihi Tarık bin Ziyad’ın keskin emri bulunuyor: “Arkanızda düşman gibi deniz, önünüzde deniz gibi düşman. Nereye kaçacaksınız?”

Derda Şanalmış hattıyla; Ayşe Hümeyra Otalı, Enes Pişkin, M. Huzeyfe Erdemir, Mehmet Ali Yafez, Muhammed Said Çimen, Sevdenur Karahan, Süleyman Yılmaz, Şükran Akyol şiirleriyle; Ali Pusati, Bilal Gündoğdu, Büşra  Nur Turan, Hediye Nur Akdemir, Kübra Korkman, Kübra Nihal Kurt, M. Es’ad İşlek, Mehmet Ali Yafez, Mücahit Türk, Samet Köprübaşı yazılarıyla dergide yer alıyorlar.

Söyleşilerde Gimdes Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer Hoca ve Türdeb Başkanı Asım Gültekin bulunuyor. Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer Hoca ile helal gıda üzerine konuşulmuş: “Bu konu dinimizin emri. İsterse bu işin uzmanı olun isterse düz vatandaş olun hepimiz için emir aynıdır.” Asım Gültekin ile kelimeler üzerine konuşulmuş: “Sözlük hayatınızı değiştirir, sizi Malcolm X yapar!”

Miftah Dergisi aynı zamanda sitesinde yayımlanan güncel yazılar, her hafta yenilenen anketler ve kelime köşeleri ile yoluna devam ediyor.

 

 

 

İZDİHAM