2 Ekim 2017

Meryem Sena Metin, İsimlerden İsimlere Söz Vardır

ile izdiham

Kendimi kandıracağım yeri sana sormayacağım tabi ki Meryem!

Bak beni ünlemlere bırakıyorsun hiç utanmıyor musun şu yaptığından?

Neden susuyorsun bir kerede nedenini çokça anlat bıktım bu ketum tavırlarından, anlat diyorum sana hayır kapıyı sessizce kapayıp gitme! Öyle çarp ki üst kat komşu çıldırsın. Bağıra çağıra anlat bana,  ona ve onlara anlatamadığın ne varsa anlat bana ama ben az önce seni azarladım değil mi evet hâlen haklıyım kendimi kandıracağım yeri sadece kendime soracağım mesela bu odayı beğendim.

Neyse çıktığın iyi oldu zaten bugün sadece Sena’ya ihtiyacım vardı. Yüzümü yere düşürüyorum şu anda sen görmüyorsun Meryem ama ben seni de çok seviyorum kovmalarıma aldırma.

Çünkü Meryem sen;

Seni bir kere vurduklarında geleneğimizdir deyip diğer yanağını çevirdin, avuçlarına kaktüs bıraktılar gül sandın, yok sayıldın yine gelirim dedin, fırsatın yoktu zamanla anlaştın, paran yoktu ayaklarına kara sular indirdin, hiçbir oluru yoktu olurlu şiirleri göğsüne sardın,  kırık aynalara küstün de bir ona küsemedin, baktın her şey tepetaklak olacak tepetaklak olmayı sevdin,  aygız etmediler seni sen ayaklarını aya kadar kestin yerden, sen Meryem bunları neden yaptın?

Aslında neden yaptığını  artık en iyi ben biliyorum ama sen hala bilmiyorsun hayır anlatamam gözünden dökülen yaşlara şahit olmak istemiyorum. Ben senin akıl yanının temsiliyim. Sen ozon tabakasının ne olduğunu öğrendiğin de dördüncü sınıf olmalıydın o günden sonra parfümlere savaş açtın. Ama kalbini delip geçenlerin sefalar getirdiğine inandın. Sen kalbini dünyadan ayrı mı sandın? Kalbine ne olursa dünyan o dur. Dünyaya ne olursa kalbindedir.

Sen hep uysal bir çocuktun fakat daha çok şöyle anlattın.

-Zaten yalnız bir çocuktum, kalıp şuracıkta şenlendirsin istedim.

Fakat şenlendirilmek oldukça lükstü keşke yalnızlık sandığın uysallığını öpüp koklasaydın. Dedim ya hep uysaldın, kurallar başının tacıydı bu yüzden yalnızdın da anlamazdın. İnsanın çok azı kendisinin hayrına var olan kuralları ayırt eder ve de inkar etmez. Sen onlardın. Ama insandın nihayetinde fark etmesen de yıllarca kural ihlalinin vereceği  hissin merakıyla dudağını ısırdın.

İşte bu yüzden hiç ayırt edemedin.

Onu kuralları ihlal edecek kadar çok mu yoksa kuralları ihlal ettirdiği için mi sevdin?

Dım dım dım dım!

Bu yavaş adım sesleri Meryem’in , Sena’nın elinde tuttuğu bu cümleleri görmemesi gerek.

-Senaaaa hadi çabuk ol pencere açık!

-Tamam, uçtum ben.

Meryem’i değil Sena’yı değil Meryem Sena’yı anlatmaya cesaret edeceği günü bekleyen, Meryem Sena.

 

Meryem Sena Metin

İZDİHAM