Mardin Gençlik Merkezi’nde İnanılmaz Güzel İşler Oluyor

Gönlümüzün şehirlerinden biri olan Mardin’de Mardin Büyükşehir Belediyesince, gençlerin gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla açılan Gençlik Merkezi çalışmalarını sürdürüyor.

Birbirinden güzel gençlerin görev aldığı ve heyecanla faaliyetlerin gerçekleştirildiği Mardin Gençlik Merkezi sadece şehre yönelik değil yurt içinde ve yurt dışında da sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunuyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Merkezi bünyesinde açılan kurslar ile gençlere hizmet vermeye devam ediyor.

Şehrin çok sevilen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, gençlerin gelişimi için çaba harcadıklarını söyledi.

Gençlik Merkezinin gençlerin gelişimi noktasında başarılı çalışmalara imza atığını belirten Vali Yaman, şöyle konuştu:

“İlimizde vatandaşlarımızı düşünen bir yapıda birçok farklı konuda projelerimize hayat veriyoruz. Gençlerimizin mutlu olduğu bir şehirde yaşaması için de ‘Gençlik varsa gelecek var’ sloganıyla önemli işler yapıyoruz. Bu çalışmalardan birisi de şüphesiz 2 bin 700 metrekare alanda hizmet veren bölgenin en büyük gençlik merkezimizdir. Birçok sosyal donatıyı içinde barındıran merkezimiz gençlerimizi geleceğe hazırlamaktadır. Aynı zamanda kişisel becerilerini arttırmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için de çeşitli kurslar düzenlenen merkezimiz bu konuda da önemli işleri gerçekleştirmektedir.”

Kurslarda gençlerin bilgi ve becerilerini geliştirmek için verilen çabaların yanında dünya meselelerini anlamaları, yorumlamaları ve geleceğe hazırlanmalarına da yer verdiklerini ifade eden Yaman, “Bu sayede kendine güvenen bir gençliğin yetişmesine vesile olmaktayız. Onlara verdiğimiz kurslar ile iyi puanlar alarak istedikleri üniversiteye gitmelerine katkı sağlamaktayız. Merkezimiz fark ortaya koyan projelerini sürdürecek.” diye konuştu.

Her sene birbirinden güzel sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenlendiği Mardin Gençlik Merkezi’nde edebiyattan, müziğe, spordan dertlere derman olmaya kadar birçok etkinlik düzenleniyor. İyi şeyler ansızın olur ama bazen yavaş yavaş da oluyor.

Ayrıca dergileri İzdiham’dan daha güzel.

İnternet siteleri: http://www.mbbgenclik.com/anasayfa

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın