Komplike Dergisi’nin 2. Sayısı Çıktı

Sosyal bilimler ve kültür alanında yayın yapan Komplike Dergi’nin “Gelecek” temalı 2. sayısı yayımlandı.

Yayının kuruculuğu ve genel yayın yönetmenliğini Güney Güneyan üstleniyor. Yayın koordinatörü koltuğunda Selcen Özgen, yazı işleri müdürü koltuğunda ise Devrim Ekinci görülüyor. Görsel yönetmen Şengül Altınok’un minimalist bir çizgi ile tamamladığı yayının editoryal süreçlerinde ise Aysel Cigerlioğlu ve Özgün Muti görev aldı. Mutfakta ise Melis Ural ve Nergis Fırtına bulunuyor.

Bu sayıda dikkat çeken bir nokta da çizer kadrosunun çeşitliliğiydi. Almanya, Amerika, Belçika, Endonezya, Fransa, İngiltere,  İtalya, Rusya, Polonya, Japonya ve Ukrayna’dan  birçok değerli çizerle çalışıldı. Çizimleriyle yayına renk veren isimler; Alpova Avcı, Amaury d’Arcangues,  Ayça Ünüvar, Beril İrman, Esin Karabenli, Ezgi Uzamaz, Fatemeh Nazari, Galya Gubchenko, Gianluca Constantini, Handan Yıldırım, Havva Marta, Kadir Nakipler, Muhammad Daffa Aulia, Muhammad Fariz, Nicolas Raymond, Sebastian Tian, Sergey Kandakov ve Tachadon Sakulsittachai oldu.

Yayının röportörü Nergis Fırtına, alternatif/rock müzik grubu “In Hoodies” ile söyleşi gerçekleştirdi. Yayının yazar kadrosu ise şöyle şekillendi; Ahmet Okkol, Anastasija Nunjan, Arya Yeloğlu, Aslan Şahingöz, Aydın Tonga, Babür Karbey Vina, Begüm Bektöre, Berat M. Seferoğlu, Berna Balkaya, Burak Bayülgen, Candan Badem, Doğukan Adıgüzel, Emre Emrem, Erdem Öztaşa, Eric Djoure, Fahri Alpyürür, Fatma Büyükkatran, Fidel Alkoç, Gizem Şimşek Kaya, Güney Güneyan, Haluk Berkmen, Haşim Belten, İhsan Güvercin, Işıl Bayraktar, Josef Kılçıksız, Karl Levi, Melek Dündar, Meltem Arıkan, Mine Koşal, Murat S. Dural, Oğul Tuna, Ozan Dağdeviren, Pınar Doğu, Şafak Ural, Sevan Nişanyan, Tamer Ertangil, Timur B. Davletov, Tuna Tetik, Türkay Ürkmez, Umut Yılmaz, Vural Yıldırım ve Zeki Seskir.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın