4 Mayıs 2018

Kocaeli Kitap Fuarı Başlıyor

ile izdiham

Kocaeli Kitap Fuarı, 10 yaşını sürpriz etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. 05-13 2018 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Kocaeli Kitap Fuarı’nda 470 yayınevi, 650’den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliğiyle milyonlarca kitap, okurları bekliyor. 10. Kocaeli Kitap Fuarı’nın bu yıl ki teması ‘’Çocuk Edebiyatı’’ olarak belirlendi. Çocuk edebiyatı yazarı ve Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin’in onur konuğu olacağı kitap fuarı, 9 gün boyunca 10.30-21.00 saatleri arasında açık kalacak.

470 Yayınevi, 650’den Fazla Etkinlik

Bu yılki fuara aralarında yüzlerce yazar, söyleşi ve imza günleriyle katılacak. Türkiye’ye tarihi sevdiren isimler olan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Talha Uğurluel ve Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil gibi isimler de fuarda yerini alacak. Sunay Akın da yine o güzel anlatımıyla fuara katılanları geçmişin koridorlarında yolculuğa çıkaracak. Onlarca yayınevi, stantlar ve sahaflar da fuarda yerini alacak.

Fuarın Teması; Çocuk Edebiyatı

Çocuk Edebiyatı temalı fuara konuyla ilgili yazar ve uzmanların söyleşileri dikkat çekecek. ‘’Çocuk kitaplarında pedagojik duyarlık ve yanlış avcılık ‘’,’’Çocuk dergileri ne işe yarar?’’, ‘’Çocuk kitaplarında bir imkan ve sorun olarak resim’’, ‘’Kütüphanelerimiz okuyan çocuklara ne diyor?’’, ‘’Hayvan Sevgisi, merhamet ve çocuk’’, ‘’Eğitim ve edebiyat etkileşimi’’, ‘’Çocukluğun dijital zehirlenmesi’’ gibi konular söyleşilerle ele alınacak.

Fuarın Onur Konuğu Mustafa Ruhi Şirin

Elbette 10. Kocaeli Kitap Fuarı’nın teması Çocuk Edebiyatı olunca hayatını çocuk edebiyatına adamış olan yazar Mustafa Ruhi Şirin’i bu yıl fuarın onur konuğu olarak belirledik. Çocuklara yönelik çok sayıda yayınlanmış kitabı olan Mustafa Ruhi Şirin’in aynı zamanda diğer dillere çevrilmiş şiir, hikaye ve masalları da var. Fuarın ilk günü saat 11.00’de yapılacak açılış törenine onur konuğumuz olarak katılacak olan Şirin, yine ilk gün saat 15.00’te Kılavuz Gençlik Sahnesi’nde ‘’Çocuk Kitaplarında Pedagojik; Duyarlılık ve Yanlış Avcılık’’ konulu bir söyleşiye katılacak. Şirin’e söyleşisinde edebiyatçı Hüseyin Kaya eşlik edecek.

İzdiham olarak biz de Kocaeli Kitap Fuarı’nda olacağız. Yerimiz A Salonu girişindedir.

İZDİHAM