13 Ekim 2017

Kayseri Kitap Fuarı Cumartesi Açılıyor

ile izdiham

“Okuyan ve Okutan Şehir” sloganı ile düzenlenen 1. Kayseri Kitap Fuarı yarın kapılarını 14 Ekim 2017’de ziyaretçilere açacak. Fuara 9 gün boyunca 250’ye yakın yazar, şair ve sanatçı katılacak.

14 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te yapılacak olan açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra sinema filmi de çekilen yedi güzel adamdan ikisi olan Ünlü Yazarlar Nuri Pakdil ile Rasim Özdenören de katılacak.

Kitap Fuarı’nın ilk gününe Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören’in yanı sıra Recep Garip, Pelin Çift, Mete Yarar, Hanefi Avcı, Tarık Tufan, İclal Aydın, Hikmet Genç ve Ersoy Dede gibi isimler de iştirak edecek. Saat 12.00’den itibaren katılan tüm yazarlar söyleşi ve imza günleriyle Kayserili okurlarıyla buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin 1. Kayseri Kitap Fuarı 22 Ekim’e kadar devam edecek. Her gün ünlü yazarları ağırlayacak olan Kitap Fuarı’na Reşat Petek, İlber Ortaylı, Engin Noyan, Yasin Aktay, Canan Karatay, Balçiçek İlter, Sibel Eraslan, Fatih Çıtlak, Ahmet Şimşirgil, Sevil Atasoy, Üstün Dökmen, Ataol Behramoğlu, Abdülkadir Selvi ve Diriliş dizisi oyuncuları da katılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi “Kütüphaneler Şehri”, “Okuyan Şehir” yapmak için gayret ettiklerini ve bu hedefe yönelik yatırım ve hizmetler yaptıklarını belirterek, Kayserililerden de bu hedefe ulaşmak için destek istedi. 9 gün boyunca kitabı ve kültürü Kayseri gündeminin en önemli maddesi haline getirmek istediklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, tüm Kayserilileri Kitap Fuarı’na davet etti.

 

 

 

İZDİHAM