7 Kasım 2020

İzdiham’a Mektup Yazın

ile izdiham

İzdiham olarak okurlarımızla yeni bir faaliyetin içinde bulunmak istiyoruz. İstedik ki gittikçe azalan mektuplaşmaları canlı tutalım. Birbirini dinlemek yerine kendini övmeyi sohbet zannedenlere inat İzdiham olarak sizi dinleyecek, yazdıklarınızı okuyacağız.

Mektup aslında bir edebi tür. Değişen dünya ile birlikte mektuplar da bu değişimden maalesef olumsuz manada kendi payına düşeni almaktadır. Ali Şir Nevai, Kınalızade Ali, Namık Kemal, Ahmet Hamdi Tanpınar mektup türünde örnekler vermiş edebiyatçılarımızdandır.

İzdiham olarak sizinle birlikte bu faaliyette bulunmak fikri aslında yeni değil. Sizler zaten bizlere mektuplar yazan, duygularınızı ifade eden kıymetli okurlarsınız. Biz de istedik ki daha derli-toplu bir çalışma içine birlikte girelim ve okuyucularımızla ortak bir hatıramız olsun. Kitap!

Sizlerden gelen mektupları titizlikle değerlendirerek onları bir kitap haline getireceğiz. Belki de Türk edebiyatında ilk kez biz, okurlarıyla birlikte bir kitap hazırlayacağız. Destekleriniz, satırlarınız olacak.

Yapacağınız şey oldukça kolay. İzdiham’a hitaben duygularınızı, başkalarına anlatamadıklarınızı, içinizden aktarmak istediklerinizi aşağıdaki mail adresimize göndermek.

Mektuplarınız titizlikle okunacak ve İzdiham editöryası tarafından değerlendirilecektir. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıdadır.

*İzdiham’a hitaben yazacağınız mektuplarda konu kısıtlaması bulunmamaktadır.

*İmla kurallarına dikkat etmeyen okurlarımızın mektupları değerlendirmeye alınmayacaktır.

*Mektuplarınızda sayfa kısıtlaması yoktur. Sadece bir mektupla bu çalışmanıza katılmanız gerekmektedir.

*Mektuplarınız değerlendirmeye alındığı takdirde size ulaşmamız için adresinizi ve telefonunuzu lütfen ayrıca belirtiniz.

*İsteyen okurlarımız rumuz ile de katılabilir. Kitap için seçildiği takdirde rumuzla da mektuplarınız yayınlanabilir.

*Mektuplarınızın üçüncü şahıslara tarafından okunmasına asla izin verilmeyecek, değerlendirme dışında tutulan mektuplar e-posta adresimizden silinecektir.

*Mektuplarınızı word belgesine, Times New Roman karakteri ve 12 punto ile yazın lütfen.

*Mektuplarınızı son ulaştırma tarihi 15 Aralık 2020 tarihidir. Bu tarihten sonra gelen mektuplar özenle okunacak ama kitapta maalesef yer alamayacaktır.

*Değerlendirmeye alınan mektuplarla oluşturacağız kitabımız 31 Aralık 2020 tarihinde yayınlanacaktır.

*Ayrıca mektuplarını beğeneceğimiz ilk üç kişiye İzdiham kitaplarında 10’ar kitap hediye edeceğiz. Ve İzdiham Dergisi’nin önümüzdeki sayılarında da yer vereceğiz.

*Şimdiden mektup yazacak tüm okurlarımıza teşekkür ederiz.

İletişim: izdihammektup@gmail.com

İZDİHAM