25 Mayıs 2018

İzdiham İftarı Cumartesi Günü Üsküdar’da Yapılıyor

ile izdiham

Biz aslında iftara önce 4 ya da 5 kişi başladık. 8 yıl oldu ilk iftarımızı yapalı. Bülent Parlak, Tarık Taş, Adem Yılmaz, Hakan Göksel, Murat Çetin, Murat Güven, Beyazıt Bestami.

Sonra 6, 8, 18, 58 kişi oldu. Her sene biraz daha büyüdü masa. Ama biz ne menemenden vazgeçtik iftarda, ne peynirden, ne domatesten. Çünkü keyif aldığımız şey buydu. Evlerimizden hep bir şeyler getirdik. Onlarla açtık iftarımızı.

Sıkıntı olan tek şey Hakan Göksel’in su ve çay paraları ödenirken ayakkabılarının bağının bağlıyormuş gibi yapmasıydı. Biz ona  hoşgörüyle baktık. Bir değil, 2, değil, 5 değil. Bu sene olmayacak aramızda. Vefat ettiğine dair bulgular geliyor.

Küçük tüpü her zaman Tarık Taş getirdi, Adem Yılmaz ise salata yapmadığı halde salata getirmiş gibi davrandı. Beyazıt Bestami, Sarıyer’den yorgun geldi ama eli de boş gelmedi. O bizim simit alıp gelen tarafımızdı her zaman.

Soframız büyüdükçe herkes bir şeyler aldı getirdi. En çok sarma getirenleri övdük. Çünkü sarma büyük şairlerin resmi yiyeceğidir.

Şimdi  bu yıl 26 Mayıs 2018 Cumartesi Üsküdar’da Türk Telekom’un hemen yanında Kemah Çay Ocağı’nda iftar yapacağız. Hepinizi bekleriz. Başımızın üstünde yeriniz var.

Watsap için irtibat: 0507 641 80 33

İZDİHAM