9 Haziran 2017

İzdiham İftarı Bugün Üsküdar’da

ile izdiham

Biz aslında iftara önce 4-ya da 5 kişi başladık. 8 yıl oldu ilk iftarımızı yapalı. Bülent Parlak, Tarık Taş, Adem Yılmaz, Hakan Göksel, Beyazıt Bestami.

Sonra 6, 8, 18, 58 kişi oldu. Her sene biraz daha büyüdü masa. Ama biz ne menemenden vazgeçtik iftarda, ne peynirden, ne domatesten. Çünkü keyif aldığımız şey buydu. Evlerimizden hep bir şeyler getirdik. Onlarla açtık iftarımızı.

Sıkıntı olan tek şey Hakan Göksel’in su ve çay paraları ödenirken ayakkabılarının bağının bağlıyormuş gibi yapmasıydı. Biz ona  hoşgörüyle baktık. Bir değil, 2, değil, 5 değil.

Küçük tüpü her zaman Tarık Taş getirdi, Adem Yılmaz ise salata yapmadığı halde salata getirmiş gibi davrandı. Beyazıt Bestami, Sarıyer’den yorgun geldi ama eli de boş gelmedi. O bizim simit alıp gelen tarafımızdı her zaman.

Şimdi biz bugün yani 10 Haziran 2017 Cumartesi Üsküdar’da eski belediye binasının hemen yanındaki Orta Kahve denen yerde iftar yapacağız. Eski belediye binası yıkıldı, maalesef orada artık otopark var. İspark’ın. Kurtulamadık Üsküdar’ın inşaatından, otoparklarından.

2011 yılı İzdiham iftarından.

 

Akşam 8’de orada olursanız seviniriz. Muhabbet ederiz, tanışırız.

Bu sene herkese çorap hediye edeceğiz. Çünkü sevenler, sevdiğine çorap alsın diye İzdiham twitter hesabından tweet atmıştık. Biz de sizi seviyoruz. O yüzden çorap hediye edeceğiz.

Eliniz boş gelmezse iyi olur. Masamıza biz zaten bir şeyler alırız. Güzel olanı şu oluyor: Sizler de bir şeyler yapıp getirince daha güzel oluyor. Getirmeseniz de canınız sağolsun.

İftar herkese açık. Kırdıklarımız varsa onları özellikle bekleriz. Biz önce iftarımızı değil insanlığımızı açmakla mükellefiz çünkü.

Geldiniz ve bulamadıysanız bu numaradan size yardımcı olacağız:

Ahmet Bey 0 536 641 44 56 

İZDİHAM