İzdiham İftarı Bugün Üsküdar’da

Biz aslında iftara önce 4-ya da 5 kişi başladık. 8 yıl oldu ilk iftarımızı yapalı. Bülent Parlak, Tarık Taş, Adem Yılmaz, Hakan Göksel, Beyazıt Bestami.

Sonra 6, 8, 18, 58 kişi oldu. Her sene biraz daha büyüdü masa. Ama biz ne menemenden vazgeçtik iftarda, ne peynirden, ne domatesten. Çünkü keyif aldığımız şey buydu. Evlerimizden hep bir şeyler getirdik. Onlarla açtık iftarımızı.

Sıkıntı olan tek şey Hakan Göksel’in su ve çay paraları ödenirken ayakkabılarının bağının bağlıyormuş gibi yapmasıydı. Biz ona  hoşgörüyle baktık. Bir değil, 2, değil, 5 değil.

Küçük tüpü her zaman Tarık Taş getirdi, Adem Yılmaz ise salata yapmadığı halde salata getirmiş gibi davrandı. Beyazıt Bestami, Sarıyer’den yorgun geldi ama eli de boş gelmedi. O bizim simit alıp gelen tarafımızdı her zaman.

Şimdi biz bugün yani 10 Haziran 2017 Cumartesi Üsküdar’da eski belediye binasının hemen yanındaki Orta Kahve denen yerde iftar yapacağız. Eski belediye binası yıkıldı, maalesef orada artık otopark var. İspark’ın. Kurtulamadık Üsküdar’ın inşaatından, otoparklarından.

2011 yılı İzdiham iftarından.

 

Akşam 8’de orada olursanız seviniriz. Muhabbet ederiz, tanışırız.

Bu sene herkese çorap hediye edeceğiz. Çünkü sevenler, sevdiğine çorap alsın diye İzdiham twitter hesabından tweet atmıştık. Biz de sizi seviyoruz. O yüzden çorap hediye edeceğiz.

Eliniz boş gelmezse iyi olur. Masamıza biz zaten bir şeyler alırız. Güzel olanı şu oluyor: Sizler de bir şeyler yapıp getirince daha güzel oluyor. Getirmeseniz de canınız sağolsun.

İftar herkese açık. Kırdıklarımız varsa onları özellikle bekleriz. Biz önce iftarımızı değil insanlığımızı açmakla mükellefiz çünkü.

Geldiniz ve bulamadıysanız bu numaradan size yardımcı olacağız:

Ahmet Bey 0 536 641 44 56 

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın