İzdiham Gençleri Müthiş İşler Yapıyor

Erzurum Atatürk Üniversitesinde okuyan öğrencilerin oluşturduğu İZDİHAM TOPLULUĞU farkındalık oluşturmak için köy okullarına kütüphane oluşturuyor.

Topluluk Başkanı Şeymanur Temiz ve yardımcıları Erdem Kocabeyolu ve Nur Esma’nın öncülüğünde gerçekleştirilmeye başlanan köy okullarına kütüphane oluşturma çabaları sonuç vermeye başladı. Atatürk Üniversitesi İzdiham Topluluğu Başkanı Şeymanur Temiz bakın neler diyor? ”

Başlattığımız “Bir kitap da sizden olsun” kampanyamızın ilkini Erzurum’un Hasankale ilçesindeki Cumhuriyet İlkokuluna kitaplık kurarak gerçekleştirdik. ‘Geleceğimiz çocuklarımızdır’ dedik. Dert edindik , ne yapabiliriz diye toplanıp uzunca düşündük ve ihtiyaç sahibi köy okullarımıza kitaplık kurmaya karar verdik.

Önemli olan yüreğe dokunmaktı. Bizim elimizden gelen bu dedik ve işe koyulduk. Tertemiz yüreklerin masum tebessümlerinde bulduk emeğimizin karşılığını. . Bu yolda ilk hedefimiz kütüphanesi olmayan okullara sizlerin de yardımıyla kütüphane oluşturmak oldu. Kitaplığınızın bir kenarında okurlarını bekleyen kitapları bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Bizde bunları en güzel şekilde ihtiyacı olan okullarımıza ulaştırarak öğrencilerimize kütüphaneler kurmuş olacağız.’’

Şeymanur Temiz’e ulaşmak ve Erzurum Atatürk Üniversitesi İzdiham Topluluğu’na katılmak istiyorsanız twitterdan @seymanurtmz‘u ekleyebilirsiniz.

Her şey güzel olmasa da güzel olsun diye uğraşıyoruz işte.

 

 

 

 

 

 

İZDİHAM

Eğer yeni bir şey başlatmak istiyorsanız her şeyi unutmak gerek. İzdiham yepyeni bir heyecan, tasarım, içerik ve estetik ile okurlarının karşısına geçiyor.

Türkiye’de yeni bir dergicilik anlayışının öncüsü olacak bir çalışma ile İzdiham bütün heyecanını ve her şeyi en iyi şekilde yapma düşüncesini bütün sayfalarına taşımış. izdiham dergi 41. sayı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz..

Bir Cevap Yazın