İzdiham Gençleri Müthiş İşler Yapıyor

Erzurum Atatürk Üniversitesinde okuyan öğrencilerin oluşturduğu İZDİHAM TOPLULUĞU farkındalık oluşturmak için köy okullarına kütüphane oluşturuyor.

Topluluk Başkanı Şeymanur Temiz ve yardımcıları Erdem Kocabeyolu ve Nur Esma’nın öncülüğünde gerçekleştirilmeye başlanan köy okullarına kütüphane oluşturma çabaları sonuç vermeye başladı. Atatürk Üniversitesi İzdiham Topluluğu Başkanı Şeymanur Temiz bakın neler diyor? ”

Başlattığımız “Bir kitap da sizden olsun” kampanyamızın ilkini Erzurum’un Hasankale ilçesindeki Cumhuriyet İlkokuluna kitaplık kurarak gerçekleştirdik. ‘Geleceğimiz çocuklarımızdır’ dedik. Dert edindik , ne yapabiliriz diye toplanıp uzunca düşündük ve ihtiyaç sahibi köy okullarımıza kitaplık kurmaya karar verdik.

Önemli olan yüreğe dokunmaktı. Bizim elimizden gelen bu dedik ve işe koyulduk. Tertemiz yüreklerin masum tebessümlerinde bulduk emeğimizin karşılığını. . Bu yolda ilk hedefimiz kütüphanesi olmayan okullara sizlerin de yardımıyla kütüphane oluşturmak oldu. Kitaplığınızın bir kenarında okurlarını bekleyen kitapları bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Bizde bunları en güzel şekilde ihtiyacı olan okullarımıza ulaştırarak öğrencilerimize kütüphaneler kurmuş olacağız.’’

Şeymanur Temiz’e ulaşmak ve Erzurum Atatürk Üniversitesi İzdiham Topluluğu’na katılmak istiyorsanız twitterdan @seymanurtmz‘u ekleyebilirsiniz.

Her şey güzel olmasa da güzel olsun diye uğraşıyoruz işte.

 

 

 

 

 

 

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın