İzdiham Geleceğin Mimarları; Çocuklara Sordu

İzdiham çocuklara sordu: Siz de Kendi Filminizi Çekseniz.

“Fani Dünya Fazla Kalmayacağım”

Benim senaryom; insanın iyi bir yaşam için feda ettikleri.
Rumuz: B

“Hayatımızdaki Asıl Gerçeklik”

Konu: Bir çocuğun hayatı hakkında bu film. Çocuk okula gidiyor, yazılılarına çalışmıyor. Yani tembel ama bir arkadaş ediniyor. Onunla beraber dostluğu, paylaşmayı öğreniyor. Ve değişik maceralar yaşıyorlar.

Rumuz: C

“Kaydın Bana Kaydı”

İki ışınlanma kapısı var. Bir adam ışınlanma kapısından geçerken diğer ışınlanma kapısı infilak eder ve adam başka bir boyuta geçer. Orada Recep İvedik ordusunu görür. Sonra kendisinin de vücudunun yarısı Recep İvedik’e dönüşür.

Rumuz:H

“Yok Oluş”

Ben olsaydım bir uzay boşluğunda savaş olurdu konum. Bu savaş yapılırken bir kapı olurdu. Yanlışlıkla o kapıda neler olduğunu merak edip giren, bir robot olarak yaşıyor. Bir kişinin emrinde. Bu uzayda her şey ters yönde gidiyor. İşte böyle bir hayat…Sonra bir kişi dünyaya hakim oluyor. Ardından bütün her şey yok oluyor.

Rumuz: R

“Ağlarsa Anam Ağlar, Gerisi Yalan Ağlar”

Türü: duygusal-komedi

Filmde on üç yaşındaki bir erkek çocuk kırtasiyeden kalem alırken orayı bir deste adam basıyor. O çocuk korkuyor, bir yere saklanıyor ve olan ondan sonra oluyor. Kafasına maket bıçağı düşüp ölüyor.
Rumuz:A

“Hayatımız Film”

Ben olsam, çok çalışan bir çocuğun en sonunda istediği yere ulaşması olurdu. Diyelim bu çocuk çok çalışır ama bir türlü bir şeyler başaramaz. Daha sonra ise istediği her şeye ulaşır. Ama bu çocuk bunları yaşarken en büyük dileği de hayatının filme dönüştürülmesidir. Oysaki o bilmeden annesi ve babası onu kameraya çekerek hayatını filme dönüştürüyordur. Bu film tamamlandığında bunu bir yere saklarlar. Bir gün çocuk büyüyüp istediği gibi uzaya çıktıktan sonra arkadaşı bu filmi görür ve yayınlar. Çünkü arkadaşı bir kanalda çalışıyordur. Bu çocuk da çok duygulanır. Ve devam eder.

Rumuz:G

“Biz de O Yollardan Geçtik”

Öğretmenlerimin öğrenci olduğu zamanı çekmek isterdim.

Rumuz:E

“Fakir Hayat”

Evsiz ve yemeksiz bir ailenin hayatın acımasız yüzünü görmesiyle başlar. O fakir ailenin hayattaki zorlukları ve çocuğunun kanserle savaşmasını anlatıyor bu film.

The End

Rumuz: A

 ( Bu görüşme yedinci sınıf öğrencileriyla yapılmıştır )

İzdiham

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın