8 Mart 2016

İzdiham 21. sayıda kalan sağlar haindir dedi

ile izdiham

İki aylık yayınlanan kültür, sanat, edebiyat dergisi İzdiham, 21. sayısıyla tüm Türkiye’de gazete bayii, D&R, Babil.com ve seçkin kitap evlerindeki yerini aldı.

İzdiham dergisi 21. sayısında alışılagelmiş kapak tasarımı ve sloganında yeniliğe giderek kapakta İsmet Özel fotoğrafı ve yine İsmet Özel’ ait olan “ kalan sağlar haindir “ sloganıyla okuyucularına merhaba dedi. İsmet Özel fotoğrafı derginin sadece kapağı ile sınırlı kalmamış, içerisinde de İsmet Özel’e ait fotoğraf ve şiirlerden oluşan bir seçki de yapılmış.

İzdiham Dergisi 21. Sayısını İzdiham Maarif Takvim ile açıyor. Şubat-Mart aylarında meydana gelen olayları İzdiham dilinde tekrar yaşatılıyor.

İzdiham’ın vazgeçilmezleri arasında yer alan Gökhan Özcan “Dünden Önceki Yarın “ , Ali Ayçil “ Çürük “ , Kemal Sayar “ Yalnızız “ yazılarıyla yine İzdiham okuyucularının gönüllerinde buruk bir tebessüm bırakacak.

İzdiham’ın gelenekselleşen yazı dizisi Onur Bayrak’ın “ Lügatlere Güncelleme” çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Zeliha Yurdaer’in gündem-sinema ilişkisi harmanladığı yazıları bu kez “ Dünya İkiye Bölünür: Ezenler ve Ezilenler “ başlığında okuyucuya sunuluyor.

İzdiham Dergisi 21. Sayısının şiir kapılarını Hüseyin Cahid Doğan’ın “ Kişisel Gangster Durumları ve Bülent Parlak’ın “ Kaldığı Yerden Başlayamayan “ şiirleriyle açılıyor.

Derginin diğer şairleri , Emre Söylemez, Taner Sarıtaş, M.Sena Metin,Hasan Bozdaş,

Mazlum Mengüç ve Yağız Gönüler olarak sırasıyla yer buluyor.

İzdiham 21’in dikkat çeken birkaç yazısı ise, Güray Süngü’nün “ Kısa Kısa Öyküler”,

Feyza Özcan’ın “ Bir Giyotine Aşık oldum, İbrahim Varelci’nin “ İçlik Olmazsa Kış Olmayacak, Güven Adıgüzel’in “ Sınır İhlali Çöl ve Allah” Şeref Bilsel’in “ Basın, Basanındır “ şeklinde.

İzdiham 21’in diğer yazarları sırasıyla, Rahime Kasım, Fatma Şengil Süzer, Özer Turan, Hatice Büşra Benli, Öner Buçukçu, Osman Palabıyık, Seda Nur Bilici, Damla Okay, Ömer Faruk Ünalan, Mustafa Toprak, Yasin Kara, Çağatay Hakan Gürkan, Tarık Taş,Rıfat Eroğlu, Enes Aras, Kübra Nur Uzun, Selma Urluca, Muhammed Palewi, Dilek Kartal, Ferhat Toka, Esra Köse olarak okuyucuyla buluşuyor.

Yirmi bin baskı ile tüm Türkiye’ de dağıtılan İzdiham Dergisi edebiyat dünyasının seçkin yazar- şairlerini ve gelecek vaat eden genç isimleri bir araya getirerek Şubat – Mart sayısıyla Edebiyat dünyasını yine heyecanlandıracak. Bu heyecan ortak olmak isteyen okurlar ise dergiyi Tüm Türkiye’de gazete bayilerinden, D&R’lardan ve seçkin kitap evlerinden temin edebilirler.

 

İZDİHAM