İstanbul’dan Bayram İçin Memleketlerine Gidenlere Kötü Haber

Bayramın yaklaşmasıyla birlikte İstanbul’u insanlar yavaş yavaş terk etmeye başladılar. Kimisi memleketlerine gitmeye başladı, kimisi gitti, kimi de gitmek üzere.

Hatta biz bu haberi yazarken yolda olanlar bile var.

Fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkanlığı’ndan az önce yapılan açıklamada şöyle denildi:

Son yıllarda ülkemizin siyasi hayatından ve her yeri saran inşaatlarından bunalan İstanbul halkımıza bir jest yapmak istedik. Büyükşehir Belediyemiz’in bu gece yapılan grup toplantısında alınan kararla memleketlerine gitmeyen veya memleketlerine gidemeyenler için  çeyrek altın hediye edilecektir. Çeyrek altın dağıtma komisyonumuz her mahallede gece-gündüz çalışarak eksiksiz çalışacaktır. Bayram namazından sonra muhtarlar tarafından çeyrek altın dağıtımı   sağlanacaktır. Bir evde kaç kişi yaşıyorsa hane nüfusu adedince dağıtım sorunsuz gerçekleştirilecektir. Halkımıza duyurulur. 

 

 

 

İZDİHAM

 

 

 

 

İzdiham'ın 47. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük bir heyecanla beklediğimiz yeni sayıda ”Yaşar Ercan, Gündüz Vassaf, Gökhan Özcan, Yankı Yazgan, Ali Ayçil, Elif Aşiran, Dilek Kartal, Bülent Parlak, Turan Karataş, Seda Nur Bilici, Ahmet Aslan, Sulhi Ceylan, Sümeyye Dursun, Rümeysa Kocaman, Abdullah Harmancı, Hüseyin Hakan, Cüneyt Gönen, Yasin Kara, Ahmet Enis Gürcan, Akın Akaoy, Onur Bayrak, Bekir Şamil Potur, Enes Aras, Mustafa Toprak, Faruk Sarıkavak, Tuğba Karademir, Halil Ecer, Vedat Milör” gibi isimlerin metinlerine yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın