İhsan Sönmez Ebediyete Göç Etti

İhsan Sönmez iyi bir insandı. Uzun yıllardır Timaş’ta çalışıyordu. 36 yaşındaydı. Önce editörlük yaptı, sonra Timaş’ın son yıllardaki genel yayın yönetmeniydi.

Türkiye’de yayıncılık alanında güzel şeylerin peşinde koştu her zaman. Yüzü güleçti. Ve daha 3 yaşında bir evladı vardı.

Yaklaşık bir yıldır hastaydı İhsan Sönmez. İnsan hiçbir ölüme alışamıyor. İhsan Sönmez hatıralarımızda hep güzel bir insan olarak kalacak. Allah ona rahmet etsin.

Kanserdi ve sanırım yine şiir gerçek oldu. O güzel insanlardan biri daha atlara binip gitti.

İhsan Sönmez’in eşi hanımefendiye, babasına, annesine, Ümit Sönmez’e, yazar Ayşe Kara Hanımefendi’ye, Mehmet Ali Çalışkan’a, tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Allah sabır versin.

Bakmayın siz hayatın devam ettiğine. Gidenler bizim de gövdemizden bir şeyler götürüyor.

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın