Hayal Perdesi 55. Sayısı Çıktı

Hayal Perdesi Sinema Dergisi’nin 55. sayısı çıktı.

Tim Burton’ın Tuhaf Çocukları kapaklı yeni sayıda, filmografisi boyunca tuhaf ve hüzünlü çocuk kahramanlarına fantastik evrenler kuran Burton’ın sineması inceleniyor.

Söyleşi sayfalarında ise Mavi Bisiklet filmi ile yönetmen Ümit Köreken, Albüm filmi ile ise yönetmen Mehmet Can Mertoğlu konuğumuz oldu.

Derginin Vizyon bölümünde Rüya, Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi, Julieta ve Ben, Daniel Blake filmleri değerlendiriliyor.

Perspektif sayfalarında sinemada Biz ve Onlar ayrımı Dracula: Başlangıç, Whiskey Tango Foxtrot ve Damdaki Kemancı filmleri üzerinden tartışılıyor.

Festival Günlüğü’nde 4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’ne yer verilirken, Uzaktan Kumanda’da Netflix’in televizyonculuk anlayışına getirdiği yenilikler ele alınıyor.

Belgesel Odası’nda Terrence Malick imzalı Zamanın Yolculuğu: Yaşamın Seyri, Edebiyattan Sinemaya bölümünde Fikrimin İnce Gülü uyarlaması Sarı Mercedes var.

Malumatfuruş’ta Tarzan uyarlamalarının zaman yıllar içindeki değişimi incelenirken, Canlandırma’da propaganda animasyonlarından Yeni Gulliver yer alıyor.

Eskimeyen Filmler bölümünde Başkalarının Hayatı, Sinefil’de havacılık ve uçak mühendisliğiyle ilgili filmler, Açık Alan’da ise Elveda Lenin! hakkında yazılar bulunuyor.

Kitaplık sayfalarında ise Türk Sinemasında 100 Unutulmaz Karakter kitabı değerlendiriliyor.

Müzik Kutusu’nda içinden caz geçen filmler, Kısaca’da ise Kung Fury var.

Not: Hayal Perdesi Dergisi’nin sitesiyle ilgilenen arkadaşlar yazıların tamamını koysalar da okusak. Bazen de yayınlasak.

İZDİHAM

İzdiham'ın 44. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın