Halil İbrahim Kuruçay, 5 Film Önerisi

Kuzu:

Kutluğ Ataman yönetmenliğinde karşımıza gelen bu film, Antalya Altın Portakal Film Festival’inden tamı tamına 5 ödülle dönmeyi başardı. Nesrin Cavadzade, Nursel Köse, Cahit Gök, Tanel Birsel, Güven Kıraç, Şerif Sezer, Necmettin Çobanoğlu, Hikmet Karagöz ve Emel Göksu gibi usta oyuncuların yanı sıra çocuk oyuncu Mert Taştan da sergilemiş olduğu performansla takdir toplauyor.

Kuzu

Sivas:

Venedik Film Festivali’nden ve Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ile ayrılan Sivas, 2014 yılının en dikkat çeken festival filmlerinden de bir tanesiydi. Kaan Müjdeci tarafından yazılıp, yönetilen bu film de Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar aday adayı oldu. Henüz 14 yaşında büyük bir başarıya ulaşan Doğan İzci ise Sivas filminin başrolünde yer alıyor.

Sivas

Sarmaşık:

Tolga Karaçelik’in yazdığı ve yönettiği “Sarmaşık”; bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki’nin, montajını Evren Luş’un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde; Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Özgür Emre Yıldırım, Osman Alkaş, Seyithan Özdemir de performanslarıyla göz dolduruyor.

sarmaşık tolga karaçelik ile ilgili görsel sonucu

Daha:

Adana Film Festivali’nden Yılmaz Güney Ödülü, Siyad En İyi Film Ödülü, Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü ve Adana Seyirci Ödülü’nü elde etti. Ardından Malatya Film Festivali’nde Ulusal Yarışma’da En İyi Film Ödülü’nü alırken Antalya’da Ulusal Yarışma’nın kaldırılmasına bir tepki olarak İstanbul’da düzenlenen Ulusal Yarışma’dan da En İyi Film Ödülü ile dönmeyi başardı. Daha, henüz ilk yönetmenlik denemesinde arka arkaya önemli başarılara imza atan Onur Saylak’ın gelecek projelerini merakla beklemek için oldukça yeterli bir sebep gibi görünüyor.

daha filmi ile ilgili görsel sonucu

Çoğunluk:

Seren Yüce’nin yazıp yönettiği 2010 yapımı Çoğunluk filmi, hem güçlü kadrosu hem de senaryosuyla oldukça dikkat çekiyor. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Film Ödülü başta olmak üzere toplamda 3 ödülle ayrılan bu film, Venedik Film Festivali’nde ise Geleceğin Aslanı ödülünün sahibi oluyor. Ayrıca Bartu Küçükçağlayan, Esme Madra, Settar Tanrıöğen, Nihal Koldaş, Erkan Can ve Feridun Koç gibi başarılı isimleri de kadrosunda barındırıyor.

cogunluk

Halil İbrahim Kuruçay

İZDİHAM

İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı. Buradan ulaşabilirsiniz.
Unutamayacağınız bir sayıyla karşınızdayız.

Edebiyat, edebiyatçılara bırakılmayacak kadar ciddi bir meseledir diyen İzdiham’ın 45. Sayısı çıktı.

İlk sayısından itibaren özgün bir tavırla halkın nabzını tutan ve hayatın içinden sesleri sayfalarına taşıyan İzdiham Dergisi 45. Sayısıyla da tüm dünyanın içinde bulunduğu bir tabloya kapağında yer verdi. Türkiye Günlük İnsanlık Endeksi tablosuyla son yaşananlara apayrı bir pencereden bakan İzdiham Dergisi arka kapak tasarımında da yine bir insanlık tablosuyla karşımıza çıktı.

 ‘Artık eskisi kadar yakın olamayız’ temalı İzdiham Dergisinin 45. Sayısında Özer Turan, Rümeysa Kocaman, Gökhan Özcan, Ali Ayçil, Abdullah Harmancı, Güven Adıgüzel, Mehmet Narlı, Bülent Parlak, Seda Nur Bilici, Bekir Şamil Potur, Emine Şimşek, Sümeyye Özbay, Adem Maksatsız, Nurdal Durmuş, Esma Koç, Yaşar Ercan, Ahmet Aslan, Halil Ecer, Ahmet Can, Turan Karataş, Selahattin Yusuf, Onur Bayrak, Berat Karataş, Enes Aras, Gökçe Yüksel, Muhammed Güleroğlu, Mehmet Ercan, Yasin Kara, Hüseyin Hakan, Dilek Kartal gibi edebiyat camiasının önemli isimlerinin yazmış olduğu içerikte kapak kadar çarpıcı metinlere yer veriliyor.

Bir Cevap Yazın