Galatasaray’ın Uruguaylı Kalecisi Muslera, Uruguaylı Vatandaşları Dikkatli Olmaları Konusunda Uyardı

Çiftlik Bank’ı kurarak yüz binlerce kişiyi inek, tavuk ve keçi sahibi yapmadan kaçan Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçmasının yankıları sürüyor.

Arkasında bir anda zengin olamamış yüz binlerce kişi bırakan Mehmet Aydın’ın Uruguay’a gitmesi Uruguay basınında da gündem olmaya devam ediyor.

Türk basınından olayları izlemeye devam eden Uruguay medyası bugün Galatasaray’ın kalecisi Muslera’ya mikrofonları uzattı.

çiftlik bank ile ilgili görsel sonucu

Uruguay’ın 1210 frekansında yayın yapan Difusora Soriano Radyosu’na konuşan milli kaleci Muslera Mehmet Aydın’ın Türkiye’de yüz binlerce insanı mağdur ettiğini duyduğunu ve olayın ardından Uruguay’a geldiğini belirtti. Yaptığı açıklamada Muslera şöyle dedi:

“Bu hafta Fenerbahçe ile çok önemli bir derbi maçımız var. Florya’da herkes 19 yıldır sahasında yenemediğimiz Fenerbahçe maçına konsantre olmuş durumda. Kampta Türk futbolcuların konuştuğu tek konu Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın. 25 yaşındaki Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçması üzerine Türk futbolcular ve teknik heyet bana “artık dolandırılma sırası sizinkilerde” diye takılıyorlar ama ben buradaki insanlara çok üzüldüm. Umarım Uruguay devleti gerekeni yapar ve Mehmet Aydın’a karşı Uruguaylı vatandaşlarımızı uyarır. Çünkü Aydın, insanların bir anda, çalışmadan, hemen zengin olma duygularını istismar etmeyi çok iyi biliyor. Florya’da çalışan ekipten bile Mehmet Aydın’a para kaptıran iki kişi var. Onların mağduriyetlerini aramızda topladığımız nakit ile giderdik.”

İZDİHAM

İzdiham'ın 43. Sayısında sürpriz olarak Malkoçoğlu filminin arka perdesini yazan Cüneyt Arkın, Emmy Ödülü'nün sahibi Haluk Bilginer, en sevdiği türküleri liste halinde paylaşan Selda Bağcan yer alıyor. Birbirinden değerli edebiyatçıların ve edebiyatçı olmaya heves eden yetenekli gençlerin yer aldığı İzdiham inanılmaz güzel bir sayı ile karşınızda. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın